دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

تغییر ترکیب تیم‌های ملی تنیس روی میز بعد از دو سال


به گزارش “ورزش تایمز”، لغو متوالی رقابت‌های بین المللی تنیس روی میز طی سال گذشته میلادی توقف در برنامه‌های داخلی تیم‌های ملی کشورمان را به همراه داشت طوری که به خاطر عدم اعزام این تیم‌ها و در کل عدم حضور در میادین آسیایی و جهانی هیچ رقابتی هم ویژه انتخاب ملی پوشان برگزار نشد.

البته اسفندماه سال گذشته پینگ پنگ بازان ایران در دو مرحله مسابقات گزینشی المپیک (آسیایی و جهانی) شرکت کردند اما ترکیب بازیکنان اعزامی به این رقابت‌ها بر اساس تصمیماتی بود که پیش از برای المپیک گرفته شده بود نه مسابقات انتخابی تیم ملی و نتایج آن.

این مهم یعنی برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی برای سال جاری در دستور کار فدراسیون تنیس روی میز قرار گرفته تا بعد از نزدیک به دو سال ترکیب تیم‌های ملی در هر دو بخش مردان و بانوان تغییر کند.

آخرین رویدادی که به منظور انتخابی ترکیب بازیکنان ملی پوش تنیس روی میز برگزار شد، مربوط به آذرماه سال ۹۸ می‌شود. قرار بود اوایل فروردین ماه ۹۹ رقابت‌های تیمی قهرمانی جهان در کره‌جنوبی برگزار شود و به همین دلیل مسابقات گزینشی برگزار شد تا ترکیب بازیکنان اعزامی مشخص شود. بر اساس رقابت‌های برگزار شده در آن زمان نیما و نوشاد عالمیان همراه با امیرحسین هدایی، افشین نوروزی و آریا امیری در بخش مردان همراه با مهشید اشتری، شیما صفایی، ندا شهسواری، پریناز حاجیلو و کیمیا رستمی در بخش بانوان ترکیب تیم‌های ملی را به خود اختصاص دادند.

البته که برگزاری مسابقات قهرمانی جهان بعد از دو سه مرحله جا به جایی در نهایت منتفی شد و برای این ترکیب‌ها هم اعزامی صورت نگرفت اما به هر حال تیم‌های ملی مردان و بانوان تنیس روی میز از سال ۹۸ تا به امروز ترکیب جدیدی به خود ندیده‌اند. فدراسیون تنیس روی میز البته قصد دارد به خاطر در پیش بودن مسابقات قهرمانی آسیا، رقابت‌های انتخابی تیم ملی در هر دو بخش را طی سال جاری برگزار کند.

به خاطر پاندمی کرونا و به خصوص شرایط جدیدی که این ویروس در کشور ایجاد کرده زمان برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی مردان و بانوان مشخص نیست اما قاعدتاً با توجه به زمانی برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در بازه زمانی ۱۰ تا ۲۱ شهریورماه (قطر) این رقابت‌ها باید در همین نیمه نخست سال برگزار شود. البته با لحاظ کردن چالش‌هایی که وجود دارد و می‌تواند برگزاری مسابقات را تحت تاثیر قرار دهد.

علاوه بر کرونا و محدودیت‌هایی که به دنبال خواهد داشت، رقابت‌های باشگاهی برنامه نیمه تمامی است که فدراسیون تنیس روی میز قصد دارد در ۶ ماهه نخست سال و پیش از المپیک آن را به سرانجام برساند، اهمیت المپیک و زمانی که باید صرف حضور در آن شود هم غیرقابل چشم پوشی است. در این میان درگیری بازیکنانی مانند نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی در لیگ‌های فرانسه و مجارستان قابل توجه خواهد بود در برنامه ریزی هایی که مسئولان فدراسیون تنیس روی میز برای برگزاری رقابت‌های انتخابی تیم ملی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *