جمعه , ۲ آبان ۱۳۹۹

تشریح پروتکل های کرونایی لیگ بسکتبال بانوان/ تست PCR در سه مرحله


تالین طهماسیان در گفتگو با “ورزش تایمز” با یادآوری اینکه طبق قرعه کشی انجام شده برای لیگ برتر بسکتبال بانوان این رقابت ها اول آبان ماه حداکثر با حضور ۱۴ تیم آغاز می شود، گفت: برای برگزاری لیگ برتر بانوان رعایت پروتکل بهداشتی مصوب کمیته پزشکی فدراسیون و ستاد مبارزه با کرونا در ورزش توسط تمام تیم های شرکت کننده و همچنین کادر برگزاری دیدارها الزامی است.

وی تصریح کرد: طبق این پروتکل بهداشتی اعضای تیم های شرکت کننده در مسابقات باید طی سه مرحله برای آزمایش PCR اقدام کنند. این اقدام باید پیش از دیدارهای دور رفت، دور برگشت و همچنین مرحله پلی آف انجام شود و نتیجه آن هم ۴۸ ساعت پیش از آغاز دیدارهای هر مرحله توسط آزمایشگاه مربوطه برای کمیته پزشکی فدراسیون ارسال شود.

مسئول دپارتمان مسابقات فدراسیون بسکتبال تصریح کرد: در صورتیکه طبق نتایج دریافتی و تایید کمیته پزشکی، ۳۰ درصد اعضای یک تیم درگیر ویروس کرونا باشند، دیدارهای آنها لغو و تصمیمات جدید در رابطه با آنها و زمان برگزاری دیدارهای معوقه‌شان اعلام می شود.

به گفته طهماسیان، قرنطینه دیگر فاکتور مورد تاکید در پروتکل بهداشتی مصوب برای برگزاری لیگ برتر بسکتبال بانوان است. وی در این زمینه گفت: پیش از آغاز دیدارهای هر هفته، تمام شرکت کنندگان اعم از مربیان و بازیکنان تیم ها، داوران و ناظران باید به مدت ۲۴ ساعت در قرنطینه باشند. تیم های تهرانی مستثنی از این قضیه نیستند و باید پیش از دیدارهای‌شان در هتل قرنطینه شوند.

مسئول دپارتمان مسابقات بانوان فدراسیون بسکتبال بر خود مراقبتی شرکت کنندگان در فصل جدید لیگ برتر به منظور کاهش حداکثری هر گونه مشکل در رابطه با کرونا و ابتلا به این ویروس نیز تاکید کرد.

طهماسیان همچنین به جلسه قرعه کشی لیگ برتر بسکتبال بانوان که سه شنبه گذشته انجام شد، اشاره کرد و گفت: در این جلسه، قرعه کشی لیگ برتر بانوان با حضور ۱۴ تیم انجام شد. تیم های شرکت کننده در دو گروه هفت تیمی قرار گرفتند اما به خاطر برخی بی انضباطی ها و اینکه جضور چهار تیم مشروط عنوان شد، نتوانستیم اقدامی برای ارائه برنامه دیدارهای هفتگی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: شرط ما برای ورود تیم ها به قرعه کشی لیگ برتر تسویه حساب و پرداخت ورودیه در بازه های زمانی تعیین شده بود (به ترتیب ۱۵ شهریورماه و اول مهرماه)، در مدت زمان تعیین شده خیلی از تیم ها به این مهم توجه نکردند اما با تاکید انجام شده حداقل اقدام مانند ارائه چک را انجام دادند و به همین دلیل در قرعه کشی حضور داشتند. البته چهار تیم از این قضیه مستثنی هستند چون هیچ اقدامی از طرف آنها انجام نشد. این چهار تیم تا ۲۳ مهرماه فرصت دارند نسبت به تسویه حساب یا پرداخت ورودیه اقدام کنند.

مسئول دپارتمان داوران فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: در صورتیکه در پایان وقت مقرر این تیم ها اقدام لازم در این زمینه را انجام نداده باشند از گروه خود کنار می روند و هیچ تیم دیگری هم جایگزین آنها نخواهد شد. البته ممکن است در صورت حذف تیمی، میان دو تیم گروه جابه جایی هایی صورت بگیرد.

طهماسیان همچنین یادآور شد: گروه بهمن بانوان شهر گرگان سرگروه های دو تیم A و B در لیگ برتر بسکتبال بانوان هستند. انتخاب این تیم ها بر اساس رده بندی نهایی فصل گذشته مسابقات و اول و دوم شدن آنها انجام شد اما برای تعیین سرگروهی آنها در گروه A یا B قرعه کشی انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *