دوشنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۸

به سن و سال بازیکنان توجه نداریم


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی والیبال بانوان روز چهارشنبه برای برگزاری دیدارهای دوستانه در اسلوونی و سپس شرکت در تورنمنت کرواسی عازم خواهد شد.

تیم ملی والیبال بانوان خود را برای حضور در جام ملت های آسیا مهیا می کند و حضور در این تورنمنت برای آماده سازی بازیکنان است.

تمرین امروز صبح تیم ملی با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.

جواد مهرگان مشاور فنی تیم ملی پس از پایان تمرین ملی پوشان در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره وضعیت آمادگی تیم ملی گفت: تا به امروز وضعیت خوب بوده است شاید ۳۰ درصد راه را طی کرده ایم و ۷۰ درصد باقی مانده را از امروز خواهیم گذراند. در تورنمنت کرواسی شرکت خواهیم کرد و در این رقابت ها بازیکنان ارزیابی خواهند شد.

او در ادامه تاکید کرد: در تمام این ۴۰۰ ساعت تمرینی که پشت سر گذاشته ایم همه چیز بستگی به حضور در بازی های تدارکاتی دارد و آنجا بازیکنان خود را محک خواهند زد. دو تیم از چین، یک تیم از ژاپن، دو تیم از آمریکا و یک تیم از کرواسی در مرحله اول رقابت ها با ما همگروه هستند و پس از آن سایر حریفان مشخص می شوند.

جواد مهرگان در پاسخ به سوال “ورزش تایمز” مبنی بر اینکه اضافه وزن برخی بازیکنان تاثیری در عملکرد تیم ملی دارد یا خیر، گفت: تعدادی از بازیکنان تیپ بدنی خاصی دارند اما اینکه بگوییم اضافه وزن آنها باعث ضعف در تیم ملی می شود، خیر این را قبول ندارم، ما سعی می کنیم ملی پوشان را به اوج آمادگی جسمانی برسانیم اما در مدت زمانی که در اختیار داریم در همین حد می توانیم و بقیه از دست ما خارج است چرا که زمان ما محدود است.

مشاور فنی تیم ملی بانوان ادامه داد: اضافه وزن ملی پوشان تاثیری در عملکرد آنها ندارد، به خوبی پرش ها را انجام می دهند، در سرعت خوب هستند و در جابجایی مشکلی ندارند قبول دارم درصد چربی زیر ۱۵ درصد باشد و این یک فاکتور مهم است اما این نمی تواند تاثیر زیادی در عملکرد تیم ما داشته باشد.

مهرگان درباره نفرات اعزامی به تورنمنت کرواسی گفت: در حال حاضر ۱۹ بازیکن در اردو حضور دارند که ۱۶ بازیکن به تورنمنت اعزام خواهند شد پس از بازگشت مجدد همین ۱۹ بازیکن به اردو دعوت می شوند و پس از آن ترکیب ۱۴ نفره را اعلام خواهیم کرد.

وی در پایان تصریح کرد: به سن و سال بازیکنان توجهی نداریم آنچه برای ما مهم است سرعت، رشد و ولع بازیکنان است. به سن شناسنامه ای ملی پوشان نگاه نمی کنیم به تاثیر و عملکرد بازیکنان توجه خواهیم کرد. هدف ما قرار گیری در جمع چهار تیم برتر آسیاست نه تنها من بلکه این برنامه هدف تمام بازیکنان است از فدراسیون تشکر می کنم که تمام امکانات و شرایط را در اختیار ما قرار داد و ما برای رسیدن به این اهداف تلاش خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *