سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

بهنام یخچالی: بسکتبال ٤٠ دقیقه سرنوشت ساز پیش رو دارد


به گزارش “ورزش تایمز” از اندونزی، تیم ملی بسکتبال ایران امروز جمعه با غلبه بر کره جنوبی راهی مرحله نهایی بازی های آسیایی شد.

بهنام یخچالی پس از این دیدار با بیان اینکه بازی خیلی سختی را پشت سر گذاشتیم، گفت: البته دیدارهای نیمه‌نهایی همیشه حساسیت زیادی دارد مخصوصا که برابر کره جنوبی باشد. 

وی ادامه داد: شاید از چند ماه پیش می‌دانستیم که حریف ما در نیمه‌نهایی این تیم است‌. آنچه حساسیت این بازی را بیشتر می‌کرد این بود که تیم ما چهار سال پیش در فینال بازی های آسیایی مغلوب کره جنوبی شده بود و اینجا می‌خواستیم انتقام بگیریم. 

این ملی پوش گفت: خدا را شکر، مجموعه تیم انسجام خوبی داشت و توانستیم به فینال برسیم. 

وی یادآور شد: ما در این بازی انگیزه خیلی زیادی داشتیم. چهار سال پیش کره جنوبی ما را خیلی اذیت کرد. چه کسانی که بازی کردند و چه کسانی که در زمین نبودند همه کمک کردند تا برنده شویم، خدا را شکر توانستیم با انگیزه و انسجام کره را ببریم. 

یخچالی درخصوص اتفاقات پایان بازی گفت: تیم کره باخته بود و دنبال حاشیه‌سازی بودند. اتفاق مهمی نبود. 

این ملی پوش بسکتبال کشورمان در ادامه از فاصله کم بسکتبال ایران تا قهرمانی این مسابقات گفت: از ابتدای تورنمنت هدف ما این بود که قدم به قدم پیش برویم. تا الان هم سه قدم خیلی خوب برداشته‌ایم و تنها یک قدم دیگر باقی مانده و فکر می‌کنم این تیم چین است که به فینال می‌رسد. بازی خیلی سختی در فینال داریم اما سعی‌ می‌کنیم مثل سه بازی قبل در ۴۰ دقیقه‌ای که باقی مانده با انسجامی که داریم چین را هم شکست بدهیم و جای خالی این مدال در ویترین افتخارات بسکتبال را پر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *