سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

بسکتبال بانوان تا چهار سال دیگر به دسته یک آسیا صعود می‎کند


فریده شجاعی در گفتگو با “ورزش تایمز”، در رابطه با برنامه های فدراسیون بسکتبال برای تیم پنج نفره بانوان در سال جاری گفت: در اولین اقدام باید تکلیف کادر فنی تیم های نوجوانان، جوانان و بزرگسالان را در این بخش مشخص می کردیم. در همین رابطه نشست های زیادی داشتیم و با رئیس فدراسیون هم جلسه داشتیم تا گزینه های خود را نهایی کنیم.

وی با بیان اینکه به زودی فعالیت های تمرینی بسکتبال بانوان در بخش پنج نفره آغاز می شود، خاطرنشان کرد: البته برای سال جاری اولویت ما تیم جوانان است، چرا که آذرماه امسال مسابقات آسیایی به میزبانی هند برگزار می شود و قصد داریم در این رقابتها حضور داشته باشیم. تیم پنج نفره جوانان ایران در دسته دوم این رقابتها شرکت می کند تا در صورت کسب مقام اول یا دوم، راهی دسته اول شود.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه در مجموع و برای تیم پنج نفره بانوان یک برنامه چهارساله ارائه شده است، خاطرنشان کرد: تیم ملی پنج نفره بانوان ایران در دسته دوم مسابقات آسیایی قرار دارد. طبق این برنامه باید به گونه ای پیش برویم که بتوانیم از دسته ۲ صعود کرده و رقابتهای آسیایی خود را در کنار برترین های حاضر در دسته اول دنبال کنیم.

شجاعی تاکید کرد: طبق برنامه و سند راهبردی که برای بسکتبال بانوان نوشته ام و اگر تمام برنامه ها آنگونه که می خواهم اجرا شود، یعنی دیدارهای تدارکاتی و اردوهای تمرینی سر وقت و به اندازه برگزار شود، قطعاً می توانیم تا ۴ سال آینده به این مهم دست یابیم و تیم ملی پنج نفره بانوان را در دسته اول جهانی ببینیم.

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: خوشبختانه بسکتبال بانوان پتانسیل لازم را دارد. در این رشته بازیکنان مستعد با فیزیک بدنی خوب داریم که در صورت برنامه ریزی درست می توانند در بالاترین سطح آسیا رقابت کنند. نکته مهم دیگر این است که باید امکانات فراهم شود. برنامه لازم را من ارائه می دهم، فراهم کردن امکانات و اسپانسر هم با مسئولان فدراسیون و وزارت ورزش باشد.

شجاعی که نایب رئیسی فدراسیون فوتبال را هم در کارنامه دارد، همچنین با اشاره به قهرمانی اخیر تیم ملی فوتسال بانوان در آسیا گفت: ۴ سال در کمیته قوانین برای برگزاری این رویداد جنگیدم، به واقع مسئولان AFC را از رو بردم تا این مسابقات برگزار شود. خوشحالم که می بینم دختران فوتسال ایران در این رقابتها قهرمان قاطع هستند. من از عملکرد آنها در مسابقات اخیر لذت بردم. این شاهکار را به تک تک آنها تبریک می گویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *