شنبه , ۲ شهریور ۱۳۹۸

بسکتبالیست دو رگه ایرانی- فرانسوی فردا به اردوی تیم ملی می‌پیوندد


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی بسکتبال از سه شنبه گذشته اردوی آماده سازی خود را برای حضور در پنجره ششم و پایانی رقابت های انتخابی جام جهانی آغاز کرد. برای این اردو از دو بازیکن دو رگه نیز به حضور در تمرینات و اردوی آماده سازی دعوت شده است. 

نوید نیکتاش یکی از بازیکنان دو رگه دعوت شده به اردوی تیم ملی بسکتبال است که با یک هفته تاخیر فردا دوشنبه به ایران سفر می کند تا به اردوی تیم ملی در تهران ملحق شود. این بازیکن دو رگه ایرانی – فرانسوی حدود دو سال پیش برای نخستین بار در ترکیب اردونشینان تیم ملی بسکتبال قرار گرفت. نیکتاش برای پنجره نخست انتخابی جام جهانی هم توسط مهران حاتمی – سرمربی وقت تیم ملی – به اردو دعوت شد.

این بازیکن در فهرست اردونشینان تیم ملی بسکتبال برای پنجره پنجم هم بود اما به دلیل آسیب دیدگی از سفر به ایران و حضور در تمرینات امتناع کرد. 

طبق قوانین فیبا بازیکنان شاغل در لیگ دیگر کشورها ۱۰ روز پیش از آغاز مسابقات انتخابی می توانند به اردوی تیم ملی کشورشان ملحق شوند. بر همین اساس نیکتاش که در لیگ فرانسه بازی می کند با یک هفته تاخیر تمرین با دیگر اردونشینان تیم ملی بسکتبال را آغاز می کند. 

مایک رستم پور دیگر بازیکن دورگه بسکتبال است که همزمان با آغاز اردوی تیم ملی در تهران، تمرینات خود با این تیم را آغاز کرد. این بازیکن دو رگه ایرانی – آمریکایی که در لیگ اسلواکی بازی می کند پیش از این تجربه ای از حضور در اردوی تیم ملی بسکتبال ایران نداشت. 

تیم ملی بسکتبال در چارچوب پنجره ششم و پایانی انتخابی جام جهانی، دوم اسفندماه در تهران به مصاف ژاپن می رود و پنجم اسفندماه هم با استرالیا دیدار خواهد داشت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *