چهارشنبه , ۳ بهمن ۱۳۹۷

برنامه فدراسیون تنیس روی میز برای حضور در رویدادهای سال ۲۰۱۸


محمود نظری در گفتگو با “ورزش تایمز” با یادآوری اینکه مسابقات قهرمانی جهان مهمترین رویداد تقویم فدراسیون جهانی تنیس روی میز در سال جدید میلادی است، گفت: این رقابت ها در بخش تیمی برگزار می شود و تیم ملی ایران نیز با ترکیبی متشکل از پنج بازیکن درهر یک از بخش های مردان و زنان در آن شرکت خواهد کرد. تا پیش از این رقابت ها نیز ملی پوشان بر اساس برنامه اولیه، علاوه بر اردوهای داخلی در رویدادهای بین المللی هم شرکت خواهند کرد. 

وی تصریح کرد: مسابقات انتخابی تیم ملی برای تعیین ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی آلمان، ۱۲ و ۱۳ بهمن ماه برگزار می شود. یکی از اعزام های مصوب پیش از این رقابت ها انجام می شود. بر این اساس تیم ملی با ترکیب دونفره متشکل از نیما عالمیان و میعاد لطفی و با هدایت جمیل لطف الله نسبی در رقابت های تور جهانی مجارستان شرکت می کند. این مسابقات ۲۸ دی ماه تا اول بهمن ماه برگزار می شود و تیم ملی نیز ۲۶ دی ماه عازم مجارستان می شود. 

دبیر فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به اینکه قطر  همچون همیشه در سال جدید میلادی هم میزبان یک دوره رقابت های تور جهانی است که در سطح بالایی هم برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این رقابت ها ۱۷ تا ۲۰ اسفندماه برگزار می شود. سرمربی تیم ملی (لطف الله نسبی) هنوز ترکیب تیم ملی را برای این اعزام مشخص نکرده است. قطعا با لحاظ کردن نتایج رقابت های انتخابی تیم ملی، ترکیب تیم اعزامی به قطر مشخص می شود. احتمالا سه چهار بازیکن در این رویداد شرکت خواهند داشت. 

نظری  با یادآوری اینکه مسابقات کاپ آسیا نیز ۱۷ تا۱۹ فروردین ماه در توکیو برگزار می شود، گفت: اعزام بازیکن به این رقابت ها بر اساس دعوتنامه ارسالی انجام می شود. منتظر هستیم تا ببینیم اینبار کدامیک از بازیکنان مان به کاپ آسیا دعوت می شوند. 

وی تصریح کرد: بعد از مسابقات قطر و پیش از اعزام به کاپ آسیا، تیم ملی تنیس روی میز ایران طی دو مرحله در اردوی آماده سازی شرکت خواهد کرد. بعد از بازگشت از ژاپن (کاپ آسیا) نیز تمرینات داخلی ملی پوشان ادامه خواهد داشت تا زمان اعزام به محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان که ۹ تا ۱۶ اردیبهشت ماه در بخش تیمی برگزار می شود. 

دبیر فدراسیون تنیس روی میز تاکید کرد: تا به امروز این اعزام ها و اردوها در برنامه تیم ملی برای سال ۲۰۱۸ میلادی قرار گرفته است. بر این اساس برنامه کلی فدراسیون تا قبل از مسابقات جهانی آلمان نیز مشخص است اما احتمال تغییر در این برنامه هم وجود دارد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *