چهارشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

برخی مغرضانه از عطایی انتقاد می‌کنند/ خانواده والیبال متحد باشند


به گزارش “ورزش تایمز”، بحث هدایت تیم‌ ملی والیبال توسط مربی ایرانی چند سالی است مطرح می شود. اما اهمیت رویدادهای پیش رو و نیاز به کسب تجربه مربیان ایرانی یکی از دلایلی بود که فدراسیون به مربیان ایرانی اعتماد نمی‌کرد.

رقابت‌های قهرمانی آسیا از ۲۱ تا ۲۸ شهریور ماه به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد و رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان نیز به فاصله سه روز و در تاریخ ۳۱ شهریور ماه تا ۱۱ مهر ماه به میزبانی ایتالیا و بلغارستان انجام می‌شود و هدایت دو تیم قهرمانی آسیا و جوانان جهان با تصمیم کمیته فنی بر عهده یک مربی یعنی بهروز عطایی خواهد بود.

بهروز عطایی از مربیان موفق والیبال ایران است که نتیجه تاریخی قهرمانی جوانان جهان را برای نخستین بار در تاریخ والیبال کشور به ارمغان آورد. عطایی همچنین یکی از مربیان موفق در لیگ برتر کشور است و هر ساله بازیکن آینده داری به والیبال کشور معرفی می کند.

اما سوال این است فدراسیونی که تا چند ماه گذشته اعتقادی به استفاده از سرمربی ایرانی نداشت چطور در اقدامی ناگهانی تصمیم گرفت هدایت دو رده سنی را بر عهده یک مربی بگذارد؟ این چالشی بزرگ برای عطایی است که در صورت ناکامی در دو رویداد مهمِ پیش رو، پرونده مربی ایرانی بار دیگر بسته شود.

برای بقای والیبال و موفقیت باید اتحاد داشته باشیم
مصطفی کارخانه، عضو کمیته فنی در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره انتخاب عطایی برای هر دو رده سنی گفت: برخی چون خودشان در کار نیستند مغرضانه نظر می‌دهند و با این مخالف هستم. باید از بسکتبالی‌ها آموخت که همیشه متحد هستند. انگشتان دست شبیه هم نیستند اما با یکدیگر تشکیل یک دست را دادند. برای بقای والیبال و موفقیت باید اتحاد داشته باشیم.

باید به عطایی پاداش می‌دادیم
وی در پاسخ به این سوال که چرا هدایت هر دو رده سنی به یک فرد واگذار شد؟ گفت: عطایی انگیزه زیادی دارد. در شرایط فعلی عطایی دانش، مدیریت، کاریزماتیک، اخلاق و شخصیت خوبی دارد. او مربی باهوشی است و ۱۵ سال سابقه تیم داری دارد. به همراه تیم جوانان قهرمان جهان شده است و باید به او پاداش می دادیم. عطایی در این مسابقات باید تست شود که آیا در آینده می توان به او اعتماد کنیم یا خیر؟

مسائل باید آسیب شناسی شود
کارخانه تاکید کرد: همه مربیان ایرانی شایستگی دارند اما عطایی به مرز پختگی رسیده است.اگر امروز به عطایی اعتماد نمی‌کردیم همانند من در سن ۶۳ سالگی کنار می رفت. زمانی که نباید به من تیم دادند و جایی که باید ندادند. من سوختم. باید این مسائل آسیب شناسی شود. فدراسیون بهترین تصمیم را گرفت.

پیشکسوت والیبال ادامه داد: عطایی، اکبری، تندروان، ترکاشوند، جزیده، محمدی راد، سعید رضایی و… مربیانی هستند که می‌توان روی آنها سرمایه گذاری کرد. اکبری که در حال حاضر مربی تیم ملی است. تندروان نیز درگیر است. محمدی راد و رضایی نیز خودشان نیامدند و فقط هدایت تیم بزرگسال را می خواهند در صورتی که باید ابتدا تجربه کسب کنند. عطایی مهم ترین فرد است. باید به عطایی اجازه دهیم او عطش زیادی دارد و باید حمایت شود. از حب  و بغض نباید صحبت کرد.

مربی ایرانی سوخته نمی‌شود
کارخانه در پاسخ به این سوال که هدایت هم زمان دو رده سنی که مسابقات مهمی در پیش دارند باعث کاهش تمرکز سرمربی و سوخته شدن مربی ایرانی نمی‌شود؟ گفت: سوخته نمی شود. چه کسی را باید برای تیم جوانان انتخاب می کردیم؟ پس از لیگ ملت‌ها و بازی‌های سنگین المپیک مربیان از نظر روحی فرسوده می‌شوند. کار سختی در قهرمانی آسیا در پیش داریم چرا که همه تیم ها برای کسب سهمیه جهانی شرکت می کنند. بالاخره یک جا باید به عطایی اعتماد می کردیم و او بهترین گزینه بود. اگر امسال از عطایی استفاده نمی کردیم دیگر بی انگیزه میشد.

وی تاکید کرد: عطایی انگیزه زیادی دارد. من نیز در دوران یزدانی خرم سه رده سنی را در اختیار داشتم و نتایج خوبی کسب شد. نباید نگران باشیم. همه باید کمک کنیم تا فدراسیون به اهدافش دست یابد.

کارخانه در پایان گفت: فدراسیون برمبنای قانون و استراتژی پیش می رود. در هیات رئیسه افراد خوبی حضور دارند و در کمیته فنی نیز نظرات خوبی داده می شود. همه باید حمایت کنیم تا والیبال نتیجه کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *