شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

برای مسابقات جهانی بایدبرنامه‌ریزی کنیم/جای قهرمانی جهان خالی است


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم والیبال جوانان ایران شنبه شب در دیدار فینال مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی بحریان برگزار شد، با برتری ۳ بر صفر برابر کره‌جنوبی برای ششمین بار عنوان نخست قاره کهن را به خود اختصاص داد.

مسعود آرمات در مورد این قهرمانی گفت: به تمامی اهالی والیبال و ملت ایران این قهرمانی را تبریک می گویم. خوشحالم که یک جام دیگر به ویترین افتخارات فدراسیون والیبال اضافه شد. وقتی تیم به نیمه نهایی رسید، یک بازی خیلی سخت برابر تایلند داشتیم. با اینکه هیچ کس فکر نمی کرد تایلند به این مرحله برسد، آنها بازی خوبی را ارائه کردند و تنها تیمی بودند که توانستند یک ست از ما بگیرند. البته به خاطر اینکه بازی قبلی حکم صعود به مسابقات جهانی را داشت، بازیکنان هم کمی استرس داشتند. ما توانستیم این استرس را از بازیکنان دور کنیم و برنده شویم. دیشب هم در فینال یک بازی خوب را برابر کره جنوبی ارائه کردیم. البته از همان روز اول می دانستیم که با یکی از تیم های کره جنوبی و چین در فینال بازی می کنیم. 

وی افزود: هم شب قبل از بازی و هم روز بازی با بازیکنان صحبت های جدی داشتیم و نکات لازم را به آنها گوشزد کردیم. خدا را شکر که بازیکنان هم توانستند همه برنامه های کادرفنی را در زمین اجرا کنند. البته در شروع ست اول کمی با مشکل مواجه بودیم و حتی کره ای ها یکی، ۲ امتیاز هم از ما پیش افتادند اما با راهنمایی های کادرفنی بازی برگشت و توانستیم برنده این ست شویم. وقتی روی کره فشار آوردیم، تعداد خطاهای حریف بالا رفت. بیشتر انرژی کره ای ها در همان ست اول بود و وقتی باختند، در ۲ ست بعدی ما راحت تر بازی کردیم. البته آنها چیزی برای از دست دادن نداشتند و با استرس کمتری بازی می کردند. همه تیم های این دوره مقابل ایران با انگیزه بازی می کردند تا حداقل یک ست بگیرند. خدا را شکر بازیکنان هوشیار بودند و اجازه خودنمایی به کره جنوبی ندادند. با اقتدار قهرمان شدیم و خوشرنگ ترین مدال را به دست آوردیم.

مربی تیم والیبال جوانان درباره پیش بینی اش از عملکرد این تیم در مسابقات جهانی تصریح کرد: هدف اول ما کسب سهمیه جهانی و هدف دوم قهرمانی بود. حالا که به اهداف خود رسیدیم، به مسابقات جهانی فکر می کنیم. طبق صحبت هایی که با عطایی داشتیم، قرار است برنامه ای را به فدراسیون ارائه دهیم تا این بازیکنان در اردوهای مقطعی قرار دهیم و حداقل اگر بشود، ۲، ۳ روز در ماه آنها را در اختیار داشته باشیم. حالا اگر مسابقات جهانی در ایران بود که چه بهتر و اگر هم نبود، ما مصمم هستیم که یک رکورد جدید ثبت کنیم.

آرمات در پایان گفت: واقعا قهرمانی جهان در رده جوانان در ویترین افتخارات فدراسیون والیبال جایش خالی است و امیدوارم بتوانیم به این افتخار برسیم. باید از همین حالا برنامه ریزی را آغاز کنیم تا انشاالله به هدف بزرگ خود برسیم. مطمئنا پتانسیل و قدرت این کار بزرگ در بین اعضای تیم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *