جمعه , ۱ مرداد ۱۴۰۰

برادران عالمیان تنها پینگ‌پنگ‌بازان ایران در مسابقات جهانی هستند


به گزارش “ورزش تایمز”، فدراسیون جهانی تنیس روی میز امروز بر اساس رنکینگ جهانی خود فهرست ۱۲۸ بازیکن شرکت کننده در رقابت های انفرادی قهرمانی جهان را اعلام کرد. بر این اساس نوشاد و نیما عالمیان که به ترتیب در جایگاه ۷۲ و ۱۲۷ جهان قرار دارند تنها بازیکنان ایرانی هستند که در این مسابقات حضور خواهند داشت.

برادران عالمیان همچنین می توانند در بخش دونفره این رقابت ها شرکت داشته باشند. این بخش از رقابت ها با حضور ۶۴ تیم دوبل برگزار می شود و ترکیب نوشاد و نیما عالمیان با در اختیار داشتن جایگاه ۱۲ می توانند در این بخش شرکت داشته باشند.

مسابقات تنیس روی میز انفرادی قهرمانی جهانی طی روزهای اول تا ۸ آذرماه به میزبانی آمریکا برگزار می شود. این اولین دوره این رقابت هاست که با حضور ۱۲۸ بازیکن برگزار می شود. تا پیش از این تمام کشورها در صورت تمایل می‌توانستند بازیکن اعزامی به مسابقات انفرادی جهان داشته باشند. به همین دلیل ادوار مختلف این رقابت‌ها هر دو سال یکبار با حضور نزدیک به ۴۰۰ پینگ‌پنگ‌باز برگزار می‌شد.

در مجمع فدراسیون جهانی که سال ۲۰۱۸ در سوئد برگزار شد اما اینگونه تصویب شد که مسابقات انفرادی از سال ۲۰۲۱ با حضور تنها ۱۲۸ بازیکن برگزار شود. کاهش تعداد تیم های شرکت کننده در رقابت های تیمی از ۷۲ به ۳۲ تیم هم دیگر مصوبه آن مجمع بود. بدین ترتیب مسابقات تیمی جهان که سال ۲۰۲۲ در چین برگزار می شود هم تنها ۳۲ تیم شرکت کننده خواهد داشت.

به گزارش “ورزش تایمز”، تنیس روی میز ایران در حالی در مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا تنها با دو نماینده و بدون هیچ نماینده ای در بخش بانوان شرکت خواهد کرد که در مسابقات جهانی مجارستان با ترکیب کامل در هر دو بخش مردان و بانوان حضور داشت. آن رقابت ها به میزبانی مجارستان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *