چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷

بدمینتون ایران می تواند جزو تیم های برتر آسیا باشد


به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا داورزنی در پایان رای گیری مجمع انتخابات فدراسیون بدمینتون در جمع اعضای مجمع اظهار داشت: ما می توانیم جزو تیمهای برتر در آسیا باشیم. اینکه بگوییم شرق آسیا زادگاه این رشته است و آنها باید جلوتر از ما باشند را قبول نداریم. نمی گوییم دوستان در فدراسیون تلاش نکردند بلکه اگر در هرشته با برنامه عمل کنیم می توانیم در آسیا حرف برای گفتن داشته باشیم و جزو ۱۰ کشور برتر باشیم.

وی در ادامه افزود: اینکه بخواهیم تسلیم باشیم و فاصله های خود با آسیا را مطرح کنیم را نمی پسندم چون سایر رشته ها این را ثابت کردند. ووشو و تکواندو مربوط به شرق آسیا هستند و سال ها در اختیار چین و کره بودند است اما امروز بچه های ما در آن می درخشند.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش تاکید کرد: انتظاری که از بدمینتون وجود دارد را قبلا در جلسات گفته ایم. آرمانی که در ذهن داریم این است که می شود در بدمینتون جزو بهترین ها باشیم. راهکار و اقدامات آن را باید با کمک هم تدارک ببینیم در بحث پشتوانه سازی، استعدادیابی، دانش روز و امکانات استان ها فدراسیون باید بیشتر عمل کند.

وی خاطر نشان کرد: به صرف اینکه بدمینتون در همین سطح باشد و اینکه بچه ها در جمع ۱۶ نفر اول آسیا باشند، کافی نیست. زحمات را نادیده نمی گیریم ولی باید به سمت قله های رفیع تر حرکت کرد.

داورزنی عنوان کرد: به عنوان یک ایرانی و بر اساس مطالعات می توانیم در پروسه ۸ ساله به سمت کشورهای برتر آسیا حرکت کنیم. ظرفیت و استعداد جوانان ما به قدری است که می تواند بدمینتون ایران در اسیا بهترین باشد. در سند چشم انداز مکلف هستیم در بسیاری از موضوعات در آسیا بدرخشیم.

وی با اشاره به جایگاه برنانه ریزی در پیشرفت بدمینتون گفت: باید بپذیریم با برنامه و استراتژی مشخص می توانیم بر قله های اسیا در بدمینتون برسیم.  ما این را در سایر رشته ها ثابت کردیم و در بدمینتون هم می توانیم. دلخوش به این نباشیم که از ۱۶ تیم به جمع ۸ تیم رسیدیم‌کار فوق العاده ای کردیم. وقتی قهرمانی آسیا را نشانه برویم و آن را باور داشته باشیم و همه اقدامات را بر اساس آن قرار دهیم، رسیدن به هدف سخت نیست.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش یاداور شد: به صرف یک خانه بدمینتون در خیابان‌حجاب نباید راضی بود بلکه باید از سراسر نقاط کشور از همه امکانات استفاده کرد و از دانش مربیان روز دنیا بهره برد. زحمات همه عزیزان را می دانیم و فقط انتظار خود را به عنوان یک ایرانی بیان می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *