چهارشنبه , ۹ مهر ۱۳۹۹

با نحوه برگزاری لیگ موافقم/ امیدوارم والیبال را به خانه‌ها ببریم


رحمان محمدی راد در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره برگزاری مراسم قرعه کشی رقابت های لیگ برتر والیبال گفت: ابتدا تشکر می کنم که بالاخره استارت مسابقات سوپر لیگ با برگزاری جلسه رسمی آغاز شد و تعیین تکلیف ها صورت گرفت. تعداد تیم ها و زمان برگزاری مسابقات نیز مشخص شد. به عنوان مربی می توانیم برنامه ریزی های خود را انجام بدهیم و کارها را پیش ببریم.

سرمربی تیم والیبال سپاهان در پاسخ به این سئوال که آیا درباره نحوه برگزاری مسابقات سیدبندی پیش از آغاز مراسم صحبتی با مربیان شده بود؟ تاکید کرد: خیر، در این زمینه صحبتی نشده بود و فدراسیون با توجه به شاخص هایی که در نظر گرفته بود سیدبندی را اعلام کرد. شاخص ها بر اساس عملکرد سال گذشته تیم ها و شاکله آنها بود و بر این اساس جدول مسابقات را اعلام کردند.

وی درباره اینکه آیا با نحوه برگزاری مسابقات موافق است، تصریح کرد: موافقم، چرا که با توجه به تجربه ای که در سالهای گذشته دارند این روش، روش مناسب تری است. به هر حال فدراسیون متصدی برگزاری مسابقات است و قوانین و ضوابط را اعمال می کند و ما نیز به عنوان باشگاه می پذیریم.

رحمان محمدی راد در پاسخ به این سئوال که آیا اگر شرایط تیم شما نسبت به سال گذشته ضعیف تر می شد آیا باز هم با این روش موافق بودید؟ گفت: تیم هایی که سال گذشته در لیگ برتر حضور داشتند بر اساس رتبه بندی در جدول مسابقات در جدول امسال نیز گنجانده شده است. هیچ کس به این شیوه اعتراض نکرد پس عملا همه موافق هستند. اینکه تیمی قوی تر یا ضعیف تر است به نظرم گوناگونی اظهارنظرها در این زمینه وجود دارد. به هر حال تصمیمی بود که گرفته شد و ما نیز به آن احترام می گذاریم.

سرمربی تیم والیبال سپاهان درباره وضعیت تیمش نیز افزود: حدود ۶ هفته است که تمرینات را پشت سر گذاشته ایم با توجه به اتفاقاتی که سال گذشته رخ داد و مسابقات نیمه تمام باقی ماند. همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا سالن ها نیز تعطیل شدند. بازیکنان از تمرینات دور بودند. به همین طریق شرایط ما کمی متفاوت تر از گذشته بود. تمرینات را با شیب ملایم آغاز کردیم و زمانی که بازیکنان به آمادگی نسبی رسیدند شدت آن را افزایش دادیم. سعی بر این است تا در صورت توافق چند تیم دیگر بتوانیم پیش از آغاز مسابقات بازی دوستانه ای را برای تیم تدارک ببینیم.

وی درباره حضور تیم های بدهکار در مسابقات نیز گفت: توضیحاتی در جلسه ارائه شد که با توجه به فشار نهادهای نظارتی، فدراسیون بدنبال طلب وصول است. قانونمندی به نفع همه خواهد بود. همانطور که می دانید بودجه تیم ها از قبل بسته می‌شود. امیدوارم قانونمندی به سمتی برود که هر ساله وجود داشته باشد و خانواده والیبال به خاطر عدم پرداختی های سال قبل دچار مشکل نشود. انشاءالله سختگیری ها نتیجه دهد و مستمر باشد. ظاهرا تضمینی از نماینده باشگاه های بدهکار گرفته شد که آنها تسویه کنند.

سرمربی تیم والیبال سپاهان در پایان گفت: جای خالی تماشاگران در مسابقات احساس خواهد شد. امیدوارم مسئولان استانی کمک کنند تا والیبال به تماشاگرانی که در اصفهان دارد به خانه ببریم. برای این امر نیاز به همکاری و مساعدت صدا و سیمای استانی داریم. مسئولان باشگاهی در این زمینه راغب هستند و پیگیری های لازم را انجام می دهند. امیدواریم در سالی که سالن ها خالی از تماشاگر هستند بتوانیم والیبال را به خانه ها ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *