پنجشنبه , ۱ آبان ۱۳۹۹

با میزبانی تهران موافق هستم/ باشگاه‌ها بازیکنان را کنترل کنند


به گزارش “ورزش تایمز”، فدراسیون والیبال روز جمعه در حالی که اکثر تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ برتر، تدارکات سفر برای بازی روز یکشنبه را چیده و هزینه‌هایی را صرف تهیه بلیت و رزرو هتل انجام داده بودند خبر از لغو دو هفته از مسابقات لیگ برتر والیبال به منظور قطع زنجیره کرونا داد.

بهروز عطایی در گفتگو با “ورزش تایمز”، در واکنش به تعویق افتادن مسابقات لیگ برتر والیبال گفت: هیچ مشورتی صورت نگرفت. سر تمرین بودیم و سرپرست تیم اعلام کرد فدراسیون مسابقات را دو هفته به تعویق انداخته است. بحث اصلی بیماری کرونا است و احتمالاً چند تیم دچار مشکل شده‌اند. طبیعی است که سلامت بازیکنان مهم‌ترین موضوع است و باید با این موضوع کنار آمد.

سرمربی تیم والیبال هراز آمل تاکید کرد: باید با کرونا کنار آمد. برنامه ریزی‌ها به هم می‌ریزد اما سلامتی مهم‌تر است. باید در ادامه به نحوی برنامه ریزی کرد که مسابقات به خوبی مدیریت شود و به پایان رسد. بخش اعظمی از این مسائل نیز به خود باشگاه‌ها بر می‌گردد. باشگاه باید کنترل بیشتری بر روی رفتار زندگی شخصی بازیکنانی داشته باشد که با آنها قرار داد دارد و بازیکن به باشگاه متعهد است.

وی تاکید کرد: در فضای مجازی تصاویر بازیکنان را در رستوران‌ها شاهد هستیم که مراقبت نمی‌کنند. ویروس کرونا بسیار خطرناک است و مراقبت کردن خطر را کاهش می‌دهد. فدراسیون، سلامت بازیکنان را اولویت قرار داده است و چنین تصمیمی گرفت. اما خود باشگاه‌ها نیز باید بیشتر رعایت کنند تا این موضوع به فاجعه تبدیل نشود.

عطایی در پاسخ به این سوال که «در ابتدای مسابقات با وجود ابتلای چندی بازیکن تیم هورسان اصرار فدراسیون بر برگزاری رقابت بود. نظر شما درباره تغییر قوانین در ادامه چیست؟» گفت: برخی از موضوعات قابل پیش بینی نیست. مسئولان در شرایط سخت مجبور به اخذ تصمیمات متفاوت هستند. شاید اگر از ابتدا فدراسیون سخت گیر نبود الان شاهد چالش بزرگ‌تری بودیم. کرونا اپیدمی شده است و باید شرایط را مدیریت کرد. خود را جای تصمیم گیرندگان قرار دهیم؛ شرایط عادی نیست.

عطایی درباره احتمال متمرکز شدن مسابقات در ادامه رقابت‌های لیگ نیز گفت: این پیشنهاد باید بررسی شود. باشگاه‌ها باید نظر دهند. با متمرکز شدن مسابقات در تهران موافق هستم. شهری بی طرف یا شهری مانند تهران فضای کنترل شرایط را دارد باید میزبان شود نه اینکه شهری خاص برای کسب منافع میزبان شود. باید شهری به عنوان میزبان در نظر گرفته شود که همه تیم‌ها به یک اندازه بهره ببرند.

سرمربی تیم والیبال هراز آمل در پایان گفت: چند روز تمرینات تیم را تعطیل می‌کنیم و سپس ادامه می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *