شنبه , ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

با فشار چند نفر مسابقات را تعطیل کردند/ تصمیمات کارشناسی نیست


به گزارش “ورزش تایمز”، فدراسیون والیبال روز جمعه در حالی که اکثر تیم‌های حاضر در مسابقات لیگ برتر،  تدارکات سفر برای بازی روز یکشنبه را چیده و هزینه هایی را صرف تهیه بلیت و رزرو هتل کرده بودند خبر از لغو دو هفته از مسابقات لیگ برتر والیبال به منظور قطع زنجیره کرونا داد.

محمدرضا تندروان در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره تعویق مسابقات لیگ برتر والیبال و اینکه آیا مشورتی با مربیان صورت گرفته است یا خیر؟ گفت: خیر مشورتی انجام نشد. دوستانی که تمایل به تعطیلی مسابقات داشتند بالاخره کارشان را انجام دادند. اصلا مشورتی با ما انجام نشد.

سرمربی تیم والیبال سیرجان، صدرنشین جدول رده بندی لیگ برتر تاکید کرد: از این بدتر نمی‌شود. هفته نخست مسابقات تیم هورسان رامسر را با ۶ بازیکن مجبور به بازی می‌کنند پس باید تا پایان رقابت‌ها محکم بر روی تصمیم خود بایستند نه اینکه با فشار دو نفر مسابقات را به تعویق بیاندازند.

وی درباره اینکه با روند افزایشی تعداد مبتلایان پیش بینی به تعویق افتادن مسابقات می شد؟ گفت: پیش بینی غلطی بود. چطور تیم‌هایی مانند تیم سیرجان کنترل‌های لازم را انجام می‌دهند. از ثانیه نخست آغاز مسابقات می دانستیم چه شرایطی وجود دارد.

تندروان در پاسخ به این سوال که در ابتدا اعلام شد در صورت سالم بودن ۹ بازیکن هر تیم مسابقات برگزار می شود اما در ادامه اعلام شد در صورت ابتلای ۲۵ درصد بازیکنانِ یک تیم بازی به تعویق خواهد افتاد. دلیل این تغییر قوانین چیست؟ گفت: یا از ابتدا تصمیمات کارشناسی گرفته نمی‌شود یا در ادامه با فشار چند نفر قوانین را تغییر می‌دهند. در غیر اینصورت زمانیکه تیم هورسان را با ۶ بازیکن مجبور به بازی می کنند باید بقیه مسیر را نیز محکم ادامه دهند.

سرمربی سیرجان در پایان درباره ادامه تمرینات تیمش گفت: وقتی در کوران مسابقات با چنین وقفه‌ای مواجه می‌شویم نمی توانیم به بازیکنان فشار وارد کنیم بنابراین تمرینات را چند روز تعطیل خواهیم کرد و سپس ادامه می دهیم. تیم‌هایی که با برنامه پیش رفتند بیش ترین ضرر را دیدند. به همین راحتی از کنار قضیه عبور کردن درست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *