دوشنبه , ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

با برگزاری لیگ به صورت متمرکز موافقم/ بازی سختی با سایپا داشتیم


به گزارش “ورزش تایمز”، در دیدارهای هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر والیبال، تیم شهرداری ارومیه با نتیجه سه بر یک تیم سایپا تهران را شکست داد و با چهار پیروزی و ۱۲ امتیاز  در مکان پنجم جدول رده بندی قرار گرفت.

پیمان اکبری در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره شکست تیم سایپا در هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر والیبال گفت: می دانستیم بازی سختی در پیش داریم، سایپا مهره‌های ارزشمندی از تیم ملی دارد و تیم با تجربه ای است. کادرفنی تیم نیز تجربه زیادی دارد و کارخانه سال هاست که مربی‌گری انجام می‌دهد. مدعی قهرمانی هستند و شرایط خوبی نیز دارند. پس از دو باخت در هفته‌های چهارم و پنجم مقابل سایپا قرار گرفتیم. در مجموع بازی خوبی بود. سایپا تلاش بسیاری کرد اما شرایط تیم ما متفاوت بود.

وی درباره بهبود آسیب دیدگی صالحی و درخشش او به همراه فیاضی در بازی مقابل سایپا گفت: متاسفانه در بازی‌های تدارکاتی پیش از آغاز رقابت‌ها میثم صالحی دچار آسیب دیدگی شد و تا بازی مقابل سایپا شرایط بازی نداشت. هفته گذشته نیز سعید مصطفی وند دچار آسیب شد و در بازی برابر سایپا با دست بخیه شده بازی کرد. آسیب دیدگی مرتضی شریفی در بازی مقابل سپاهان نیز بدشانسی دیگر تیم بود و این آسیب دیدگی‌ها کار تیم را سخت کرد.

اکبری افزود: از میثم صالحی همین انتظار را داشتیم و به عنوان ستون اصلی تیم روی او حساب کرده و قرار داد بستیم. خداراشکر نیز موقعیت و شرایط را  می‌دانست و از توانایی‌اش استفاده کردیم. پوریا فیاضی نیز شرایط خوبی داشت و در واقع از نظر تیمی عملکرد خوبی داشتیم.

سرمربی تیم شهرداری ارومیه در پاسخ به این سوال که نظرتان درباره رفت و آمد تیم‌ها و حذف‌های ناگهانی تیم‌ها از جمله تیم شهروند اراک در لیگ برتر چیست؟ گفت: مسئولان سازمان لیگ مقصر نیستند. برخی از مدیران ارشد استان‌ها قول‌ها و وعده‌هایی برای رفع مشکلات مالی به فدراسیون می‌دهند که نمی‌توانند به آن عمل کنند.

اکبری تاکید کرد: نکته مهم این است برخی از تیم ها (منظورم تیم شهروند اراک نیست) سال‌هاست درگیر مشکلات مالی هستند و فدراسیون باید این نکات را مد نظر قرار دهد. تیم‌ها باید ابتدا مشکلات مالی خود را حل کنند. در حال حاضر یک تیم پس از برگزاری چند دیدار از مسابقات کنار می رود و چند بازیکنان بدون تیم می مانند و به دنبال آن خانواده هایشان نیز متضرر می شوند. فدراسیون باید از ابتدا روی این موضوعات حساسیت بیش‌تری به خرج دهد. امیدوارم این مشکل یک بار برای همیشه حل شود.

سرمربی تیم والیبال شهرداری ارومیه در پاسخ به این سوال که با توجه به روند افزایشی ابتلای بازیکنان به ویروس کرونا آیا برگزاری با روش متمرکز موافق هستید یا خیر؟ گفت: به دلیل بحث کرونا با این پیشنهاد موافق هستم. اگر مانند مسابقات لیگ جهانی هر چند هفته شهری میزبان مسابقات باشد و چند بازی برگزار شود  چرا که انتقال کرونا در مکان های عمومی بیش‌تر است.

اکبری تایکد کرد: قطعا تا پایان دور رفت امکان پذیر نیست چرا که تیم‌ها برنامه ریزی کرده اند اما اگر همه تیم‌ها موافق باشند برای دور برگشت امکان پذیر است. البته این موضوع مهم را نادیده نگیریم که شهرهای میزبان باید امکانات استاندارد برگزاری مسابقات را داشته باشند. در غیر اینصورت بی امکاناتی خود عامل شیوع کرونا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *