پنجشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۹

باشگاه ماسیک: منتظر درخشش اسفندیار در لیگ بلژیک و اروپا هستیم


به گزارش “ورزش تایمز”، امیر حسین اسفندیار از اواخر مرداد ماه برای حضور در تیم ماسیک به بلژیک سفر کرده اما بحران ویروس کرونا و پس از آن دوران قرنطینه، سبب شده برگزاری رقابت‌ها به تعویق بیافتد.

سایت باشگاه ماسیک بلژیک در گزارشی از اسفندیار، به تشریح افتخارات این ملی‌پوش ایرانی پرداخته و ابراز امیدواری کرده است رقابت‌های لیگ بلژیک آغاز شود تا آن‌ها شاهد قدرت‌نمایی بازیکن جوان خود باشند. در این این گزارش، تصویر اسفندیار در کنار تندیس موتورسوار افسانه‌ای بلژیک «استفن اوِرتس» به چشم می‌خورد؛ مردی که از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۶ بارها و بارها برای بلژیک افتخارآفرینی کرده است.

این گزارش می‌افزاید: «موتورسواری در ایران چندان رشته شناخته‌شده‌ای نیست و بنابراین نام استفن اورتس چندان برای اسفندیار آشنا نیست اما این بازیکن دو متر و ۹ سانتی‌متری، از این که با این مجسمه یادبود عکس می‌اندازد، خوشحال است.

امیرحسین اسفندیار به بلژیک نیامده تا برایمان در مسابقات موتورسواری شرکت کند. وی زمانی که تنها ۱۵ سال داشت، در رقابت‌های والیبال قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا در سال ۲۰۱۴ در سریلانکا شرکت کرد و عنوان بهترین قدرتی‌زن مسابقات را کسب کرد.

این اتفاق در سال ۲۰۱۶ و در رقابت‌های زیر ۲۰ سال و همچنین در رقابت‌های قهرمانی جهان سال ۲۰۱۷ تکرار شد.

امیرحسین اسفندیار سه بار در رقابت‌های زیر ۱۹ سال قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷، رقابت‌های زیر ۲۱ سال قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ و زیر ۲۰ سال قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۸ به عنوان ارزشمندترین بازیکن معرفی شده است.

به همین خاطر است که منتظریم قدرت این بازیکن جوان در لیگ بلژیک و مسابقات اروپایی به نمایش درآید.

با وجود حضور در بسیاری از تورنمنت‌های بین‌المللی، دو بازیکن ایرانی ما (اسفندیار و جواد کریمی) این بار در یک سفر خارجی درازمدت حضور یافته‌اند. ویروس کرونا و سپس قرنطینه باعث شده که مسابقات با تاخیر برگزار شود.

اکنون با آغاز فصل جدید مسابقات، امیدواریم که قدرت اسفندیار را تماشا کنیم.»

به گزارش “ورزش تایمز”، لیگ والیبال بلژیک از سوم اکتبر (۱۲ مهر) آغاز خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *