شنبه , ۲۹ تیر ۱۳۹۸

باشگاه‌ها فقط اسم فرهنگی را یدک می‌کشند/باید به کمک داوران برویم


رحمان محمدی راد در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره بازی روز چهارشنبه مقابل تیم  شهروند اراک گفت: تمرینات خوبی در طول هفته پشت سرگذاشته‌ایم تا بتوانیم بازی خوبی مقابل شهروند اراک  ارائه دهیم. هرچند تیم اراکی نسبت به دور رفت دچار تغییراتی شده است ولی بازی در اراک و مقابل تیمی که نتایج خوبی در نیم فصل نخست کسب کرده است و تماشاگران خوبی دارد کار سختی است. با تمام پتانسیل مقابل این تیم قرار خواهیم گرفت.

سرمربی تیم والیبال شهرداری ورامین در ادامه درباره حواشی داوری در رقابت‌های لیگ برتر والیبال گفت: نمی توان درمورد اشتباهات داوری قطعی صحبت کرد. به هر حال داوران نیز انسان هستند و اشتباه می کنند. باید به کمک ویدئو چک و همچنین صبوری بیشتر مربیان و بازیکنان به کمک داوران برویم تا بتوانند از این فشار خارج شوند. اشتباهات زیاد است اما باید به داوران کمک کنیم تا از این فشار خارج شوند. به هر حال آنها نیز از خانواده والیبال هستند.

وی درباره دخالت تماشاگران و فضای نامناسب سالن های والیبال نیز گفت: تماشاگر، خاصِ یک شهر و یا دو شهر نیست. اینها به فرهنگ تماشاگران، مربیان و بازیکنان بر می گردد که می توانند به بهبود شرایط کمک کنند. تمام باشگاه ها اسم فرهنگی را یدک می کشند در حالی که در این زمینه کم کاری صورت گرفته است. نمی خواهم باشگاه خاصی را نام ببرم و منظورم کلی است. امیدوارم این فرهنگ به مربیان، بازیکنان، تماشاگران و در کل به والیبال انتقال پیدا کند تا از این حواشی کم و بر جذابیت رقابت‌های لیگ افزوده شود.

محمدی راد در پاسخ به این سئوال که آینده تیم ملی برای حضور در رقابت های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ را چگونه ارزیابی می کند؟ گفت: از زمان حضور داوری در فدراسیون شرایط بهتر و اوضاع از حالت نامنظم خارج شده است و همه چیز نظم پیدا کرده. مشخصا ادامه همکاری با کولاکوویچ را خواهیم داشت. با آمدن کولاکوویچ بسیاری از ابهامات برطرف خواهد شد. فکر نمی کنم از سایر کشور ها عقب باشیم چرا که بازیکنان در حال حاضر در اختیار باشگاه ها هستند و فصل رقابت های ملی شروع نشده است.

او ادامه داد: هنوز زمان باقی مانده است و ایگور کولاکوویچ باید برنامه هایش را ارائه دهد. هر چند کار بسیار سختی در مرحله اول رقابت‌های انتخابی المپیک داریم و با تیم های خوبی همگروه هستیم که تنها یک تیم صعود می کند و این شرایط را دشوار می کند. امیدوارم در مرحله دوم رقابت ها در مسابقات قاره‌ای سهمیه را بگیریم و راهی المپیک شویم. المپیک بالاترین سطح مسابقات ورزشی است و حضور در آن نیز برای هر کشوری افتخار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *