چهارشنبه , ۱ اسفند ۱۳۹۷

ایران در بالاترین رنکینگ والیبال آسیا/آمادگی برای مسابقات جاکارتا

امیرحسین منظمی در گفتگو با “ورزش تایمز” ضمن بیان اینکه تیم ملی والیبال ایران آخرین تمرین خود را برای اعزام به جاکارتا انجام داد و عازم مالزی شد، ابراز داشت: اعضای تیم بعد از مسابقات آسیایی ۴۸ساعت در تهران استراحت و سپس راهی بلغارستان می‌شوند و اگر بتوانیم در گروه خودمان صعود کنیم بازی‌های بعدی به میزبانی ایتالیا در ادامه همین مسابقات برگزار خواهد شد.

وی بابیان اینکه تیم الف والیبال آسیا هستیم، افزود: تیم حاضر با تلفیقی از جوان‌ترها و بزرگ‌ترها هدفشان کسب خوش‌رنگ‌ترین مدال‌ها است که خوشبختانه در وضعیت آمادگی خوبی هستند زیرا بعد از بازی‌های لیگ ملت‌ها به میزبانی تهران تمرینات با جدیت دنبال شد.

اعتبارات پاسخگوی نیاز والیبال کشور نیست

دبیرکل فدراسیون والیبال بابیان اینکه در بالاترین رتبه‌بندی آسیا و در زمره هشت تیم برتر جهان هستیم، ابراز داشت: باید در حوزه زیرساخت‌های ورزش والیبال کار بیشتری انجام شود چراکه از دل همین مسابقات لیگ، بازیکنان تیم ملی به وجود می‌آید، متأسفانه در بسیاری از شهرها امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خوبی وجود ندارد لذا ضمن تلاش فدراسیون باید باشگاه‌ها هم خودشان همت کنند.

منظمی در پاسخ به این پرسش که برای کشف استعدادهای جوان چه برنامه‌هایی در نظر گرفته‌شده است، تصریح کرد: وزارت ورزش المپیاد نخبگان را برای استعدادیابی در سطح کشور راه‌اندازی کرده است و امسال در لیگ، مینی والیبال نیز اضافه شد تا بتوانیم در این زمینه هم دارای افراد باانگیزه باشیم و از سوی دیگر به‌کارگیری مربیان برجسته در کل کشور برای شناسایی و جذب رده‌های مختلف تیم ملی فعال هستند.

وی افزود: اصولاً اعتباری که برای والیبال در نظر گرفته می‌شود پاسخگوی نیازها نیست ولی می‌کوشیم تا با بازاریابی از طریق شرکت‌های مختلف کارهای زیادی را صورت دهیم و از این به بعد هم به همین‌گونه خواهد بود، در حوزه ورزش بین پنج میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته‌شده است که تیم نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان امید برای آقایان و بانوان، مسابقات تدارکاتی و اعزام‌های گوناگون هزینه‌ای بسیار زیادی دارد.

مسابقات لیگ ویترین ورزش یک کشور

دبیرکل فدراسیون والیبال بابیان اینکه برای حمایت از ورزشکاران عضوگیری برای کل کشور در نظر گرفته‌شده است، ابراز داشت: فعالانی که در حوزه والیبال هستند مشخص است که در هر استان چقدر از این ورزش حمایت می‌کنند و همه تحت پوشش فدراسیون قرار می‌گیرند و از سوی دیگر به هیئت‌ها کمک می‌کنیم تا این استعدادها را جذب کنند.

منظمی در ادامه تصریح کرد: در بزرگ‌سالان دغدغه ما این است که بتوانیم به نحو شایسته از بازیکنان ملی که خداحافظی می‌کنند تقدیر کنیم، ضمن آنکه خود باشگاه‌ها نیز درامد خوبی دارند و می‌توانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند.

وی افزود: با توجه به اینکه ویترین یک کشور در حوزه ورزش مسابقات لیگ است لذا این مسابقات باید مدون‌تر و با برنامه‌تر انجام شود، درگذشته جزو پنج لیگ برتر بودیم و می‌کوشیم تا با تلاش بهتر لیگ پویای خوبی را داشته باشیم.

ایران در بالاترین رنکینگ والیبال آسیا/آمادگی برای مسابقات جاکارتا

راه‌اندازی آکادمی والیبال را در شاهرود

دبیرکل فدراسیون والیبال بابیان اینکه در حوزه بانوان استعدادهای بسیار خوبی وجود دارد، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود که تیم ملی بانوان در آینده نزدیک جز چهار تیم برتر قرار گیرد، در آسیا با رقیب‌های سرسختی نظیر چین، ژاپن و کره که دارای بهترین شرایط هستند مواجهیم که از این نظر کار ما سخت خواهد بود ولی با توجه به این ظرفیت موجود می‌توانیم به رده‌های بالاتر صعود کنیم.

منظمی افزود: باید تیم لیگی برای بانوان و آقایان در استان سمنان وجود داشته باشد که شاهرود از این نظر دارای ظرفیت خوبی است و می‌توانیم این قول را دهیم که آکادمی والیبال را در شاهرود راه‌اندازی خواهیم کرد تا از این طریق بتوانیم کمپ والیبال و استعدادیابی این شهرستان بیشتر در برنامه گنجانده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *