چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۰

انتخاب «الکنو» هوشمندانه بود/ توپ‌ها باید به معروف برسد


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی والیبال ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو با ترکیب ۱۲ نفره ای از بازیکنان شرکت کرد. از این ترکیب، عادل غلامی، مصطفی شریفات، حمزه زرینی، مهدی مهدوی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و شهرام محمودی ۷ بازیکنی هستند که از المپیک توکیو بازماندند. آنها بازیکنانی بودند که نخستین تجربه حضور والیبال ایران در المپیک را به دست آوردند و امروز می‌توان از تجربیات این بازیکنان برای موفقیت بازیکنان جوان و تیم ملی در توکیو استفاده کرد.

مصطفی شریفات در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره نخستین تجربه حضور در المپیک ۲۰۱۶ همراه با تیم ملی والیبال گفت: پس از ۵۲ سال والیبال ایران نخستین تجربه خود را در المپیک ریو داشت. تجربه بسیار جذابی بود و همه والیبالیست‌ها دوست داشتند که در المپیک شرکت کنند. می‌دانستیم که میدان و آوردگاه بزرگی است و تیم‌ها با قدرت در آن شرکت می‌کنند. ما هم آمادگی خوبی داشتیم. حس حضور در دهکده بازی‌ها و قرارگیری در بین سایر ورزشکاران مطرح جهان در رشته‌های مختلف ورزشی بی نظیر است. همراه آنها در سالن وزنه و غذاخوری و سایر نقاط دهکده حضور داشتیم.

ملی پوش اسبق والیبال ادامه داد: پیش از حضور در المپیک ریو در مسابقات لیگ جهانی شرکت کرده بودیم و چند بازی انجام شد اما المپیک میدان متفاوتی است و تیم‌ها بسیار قدرتمند در آن حاضر می‌شوند. تیم آرژانتین که در لیگ جهانی مقابل ما شکست خورد در بازی نخست المپیک شکستمان داد اما ناامید نشدیم و بازی متفاوتی مقابل لهستان به نمایش گذاشتیم.

شریفات ادامه داد: در المپیک ریو موفق شدیم از گروه خودمان صعود کنیم در حالی که تیم بزرگ فرانسه از گروه خودش بالا نیامد. در مرحله حذفی با تیم ایتالیا رودر رو شدیم و اگر در امتیازهای بالا با تجربه تر عمل می‌کردیم نتیجه به سود ما بود. به هر حال المپیک میدان بزرگی است و حساسیت‌های خاص خود را دارد.

وی با اشاره به ولادیمیر الکنو سرمربی تیم ملی والیبال ایران تاکید کرد: در حال حاضر الکنو هدایت تیم ملی والیبال را برعهده دارد. انتخاب او بسیار هوشمندانه بود. الکنو در لیگ ملت‌ها دست به اقدامی زد که کمتر مربی در جهان این کار را انجام می‌دهد. او به تمام بازیکنان جوان میدان داد و آنها را مورد بازبینی و سنجش قرار داد. در حالی که سایر مربیان از ترکیب ثابت و شش نفره استفاده می‌کردند.

شریفات افزود: خوشحالم از این اتفاق که در آستانه حضور در المپیک برای تیم ملی والیبال ایران رقم خورد. شرایط در المپیک توکیو قطعاً بسیار متفاوت با لیگ ملت‌ها خواهد بود و حریفان با تمام قوا و توان در آن شرکت خواهند کرد. شاید کار سختی مقابل ونزوئلا و کانادا نداشته باشیم اما مقابل تیم‌های ژاپن، لهستان و ایتالیا کار سختی در پیش داریم.

وی تصریح کرد: مقابل این تیم‌ها که سرویس‌های خوبی دارند اگر بتوانیم دریافت مناسبی انجام دهیم و توپ‌ها را به سعید معروف برسانیم کار راحتی خواهیم داشت چرا که قدرت اول مهاجمان، سرویس است. اگر همدل شویم و برنامه ویژه ای برای سرویس حریفان داشته باشیم موفق خواهیم شد.

شریفات در پایان گفت: امیدوارم تیم ملی در المپیک بازی‌های خوبی به نمایش بگذارد و به آرمان فدراسیون یعنی قرارگیری در جمع ۴ تیم برتر دست یابیم. از صمیم قلب برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم و از مردم درخواست می‌کنم تیم ملی و بازیکنان را حمایت کنند و انرژی‌های مثبتشان را روانه توکیو کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *