یکشنبه , ۳ مرداد ۱۴۰۰

الکنو: نتایج تیم ملی در لیگ ملت‌ها برای هیچکس راضی کننده نبود


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی والیبال ایران پس از کسب عنوان دوازدهمی مسابقات لیگ ملت‌ها تمرینات خود را برای حضور در المپیک توکیو آغاز کرد و امیدوار است با هدایت سرمربی روس خود بتواند در توکیو نتایج قابل قبولی کسب کند.

ولادیمیر الکنو، سرمربی تیم ملی والیبال امروز دوشنبه با حضور در نشست خبری به تشریح وضعیت تیم ملی در آستانه اعزام به سی و دومین دوره بازیهای المپیک پرداخت.

لیگ ملت ها به سوالات من پاسخ داد

اگر یادتان باشد قبل از شروع مسابقات گفتم امیدوارم لیگ ملت ها به بسیاری از سوالات من پاسخ بدهد. می توانم بگویم به بسیاری از سوالات من پاسخ داده شد. آزمونی برای تیم ما بود. مسابقات بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم. در یک محیط بسیار سخت ۱۵ مسابقه فشرده انجام دادیم.

نتایج تیم ملی در لیگ ملت ها راضی کننده نبود

جوان ها را مورد آزمایش قرار دادم و سطح کلی تیم خودمان را مورد محک قرار دادم. نه تنها جوان ها بلکه همه بازیکنان را ارزیابی کردیم. از نظر نتیجه نه مورد پسند من بود و نه مورد پسند شما. اما حجم کاری که تیم انجام داد را نکات مثبتی می بینم. نکته بارز این بود که شما جوانان خوبی را دیدید. کسانی که امروز و آینده از پرچم ایران دفاع خواهند کرد.

می شد در لیگ ملت ها نتیجه بهتری گرفت

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نمی شد کاری کنید که تیم ملی با نتایج بهتری لیگ ملت ها را به پایان برساند گفت: می شد نتایج بهتری کسب کرد. مخصوصا در دیدار با صربستان. جوانان خوبی داشتیم. با یکی دو تعویض بازیکنان باتجربه می توانستیم این بازی را ببریم. اما همانطور که قبل از مسابقات گفتیم، هماهنگی کردیم که این مسابقات آمادگی باشد برای المپیک. به همین خاطر خواستم جوانان را تحت فشار و استرس آزمایش کنم و ببینم چطور از این آزمایش بیرون می آیند. 

البته می دانستم که این مسابقات بسیار طولانی و پرفشار است. به همین خاطر برای جلوگیری از مصدومیت بازیکنان این تغییرات را انجام می دادم اما می دانستم که این تغییرات ثبات را برای تیم ملی به وجود نمی آورد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *