شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

«الکنو» با مطالعه پیش می‌رود/ کاظمی عصای دست «معروف» بود


علیرضا طلوع کیان در گفتگو با “ورزش تایمز”، در خصوص پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا در لیگ ملت های والیبال، گفت: ترکیب تیم ملی مجددا تغییر کرد. جای قدرتی ها عوض شد و مسعود غلامی نزدیکتر به پاسور بازی کرد. با ترکیبی که بازی کردیم شرایط خوب بود و نسبت به گذشته هماهنگ تر عمل کردیم.

وی افزود: هنوز در دریافت دچار مشکل هستیم. روز خوب ایتالیا در حمله بود و روز خوب ایران در خطای کمتر. علیرغم بازیهای قبل که پراشتباه ظاهر شدیم در بازی مقابل ایتالیا کم اشتباه بودیم و بازیکنانمان بهتر شدند.

کارشناس والیبال ایران تاکید کرد: دفاع روی توپ قوی تر شده بود. شناخت خوبی از بازیکنان ایتالیا داشتیم. تیم ملی ایتالیا با ترکیب بسیار جوانی در مسابقات حضور دارد. ۴ بازیکن این تیم زیر ۲۳ سال هستند. میانگین سنی ایتالیا در بازی مقابل ایران ۲۳ سال بود و میانگین سنی ایران ۲۷ سال و آنها با آرایش جوان‌تری بازی کردند.

وی افزود: میثم صالحی بسیار به تیم کمک کرد. تعویض ها بهتر شده است و این نشان می دهد الکنو شناخت خوبی نسبت به تیم و بازیکنان بدست آورده است و این شناخت در ادامه بسیار به او کمک خواهد کرد. صابر کاظمی امتیاز آورترین بازیکن زمین شد. او عصای دست سعید معروف بود و در جمع کردن توپ های سخت خیلی کمک کرد.

طلوع کیان در خصوص بازی امشب ایران مقابل بلغارستان گفت: باید ترکیب بلغارستان را دید. بازی آسانی نیست. پیش بینی ما این بود که در هفته دوم مسابقات ۳ پیروزی را بدست آوریم که تا به اینجا ۲ پیروزی محقق شد و توان کسب پیروزی سوم را نیز داریم.

وی در پایان گفت: نکته مهم این است که الکنو برخلاف کولاکوویچ با مطالعه پیش می رود و در استفاده از بازیکنان دقت دارد و به خوبی بازیکنان را تقسیم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *