دوشنبه , ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

اعلام برنامه فدراسیون جهانی تنیس روی میز برای سهمیه‌های المپیکی


جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در گفتگو با “ورزش تایمز” با یادآوری اینکه قرار بود مسابقات کسب سهمیه المپیک در سطح قاره آسیا ۱۸ تا ۲۶ فروردین ماه به میزبانی تایلند برگزار شود، از لغو این رقابت ها خبر داد و در مورد برنامه جدید اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی (ITTF) برای توزیع سهمیه های المپیک توضیح داد.

وی گفت: در مجموع و طبق برنامه اعلام شده از سوی ITTF دو مرحله رویداد گزینشی برای توزیع سهمیه های المپیک باقی مانده است. یک مرحله از این مسابقات ویژه تیم های آسیایی بود که قرار بود در تایلند برگزار شود و در آن برای هر یک از مناطق قاره یک سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش بانوان توزیع شود. در مجموع هشت سهمیه برای این رویداد در نظر گرفته شده بود.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز از مسابقات ژنرال جهانی قطر به عنوان دیگر رویداد گزینشی مصوب در تقویم ITTF یاد کرد و ادامه داد: برگزاری این رقابت ها هم برای تیرماه پیش بینی شده است. با وجود شیوع کرونا در مورد زمان برگزاری این رقابت ها تصمیمی مبنی بر لغو اتخاذ نشده درحالیکه برگزاری مسابقات تایلند در موعد مقرر منتفی شده است.

لطف الله نسبی تاکید کرد: طبق آنچه فدراسیون جهانی اعلام کرده قرار است مسابقات انتخابی ویژه کشورهای آسیایی هم در قطر و محل برگزاری مسابقات ژنرال جهانی این کشور برگزار شود. در واقع ابتدا رقابت میان آسیایی برگزار می شود و سپس شرکت کنندگان در مسابقات جهانی.

به گفته وی، دو مرحله رقابت های گزینشی المپیک از ۸ تیرماه در قطر آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت. طی این زمان هم طی دو مرحله، ۸ سهمیه توزیع می شود.

همچنین سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت که نوشاد و نیما عالمیان همراه با ندا شهسواری و شیما صفایی ترکیب تیم اعزامی به قطر را تشکیل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *