سه شنبه , ۴ تیر ۱۳۹۸

از پیشنهاد پست دبیری شگفت زده شدم/ از بزرگان رخصت می‌خواهم


به گزارش “ورزش تایمز”، پس از حدود ۴ ماه از حضور افشین داوری به عنوان سرپرست فدراسیون والیبال بالاخره سرپرست دبیری انتخاب و علی فتاحی برای این سمت معرفی شد تا از روز گذشته به طور رسمی کارش را آغاز کند.

علی فتاحی در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره حضورش در فدراسیون والیبال به عنوان سرپرست دبیری گفت: خدا را شاکر هستم که توفیق خدمتگزاری برای جامعه بزرگ و فرهیخته والیبال برایم حاصل شد. مدرک دکترای بیومکانیک ورزشی از دانشگاه خوارزمی را دارم. از سال ۹۰ فعالیتم در حوزه مربیگری را در تیم امید البرز آغاز کرده‌ام و سپس در بعد مربیگری حرفه‌ای به عنوان کمک مربی در کنار سیچلو حضور داشتم.

وی درباره فعالیت‌هایش در بعد اجرایی نیز گفت: در کنار کار فنی، فعالیت اجرایی نیز داشته ام. به عنوان رئیس هیئت والیبال حوزه غرب کرج مشغول هستم. در حال حاضر با توجه به صلاحدید و اعتماد داوری به عنوان دبیر در خدمت والیبال هستم.

فتاحی در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به مطرح بودن گزینه‌هایی مانند جبار قوچان نژاد و پیمان اکبری آیا تصور می‌کردید که به عنوان دبیر معرفی شوید یا خیر؟ گفت: همان شبی که داوری در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تا پایان هفته دبیر فدراسیون را معرفی خواهد کرد با خودم فکر کردم که شاید من نیز می‌توانستم برای چنین پستی انتخاب شوم. زمانی که برای پست دبیری با من تماس گرفتند بسیار شگفت زده شدم که فکر و تصورم عملی شدم. در مقایسه با سایر بزرگان، شانس بسیار کمی برای خودم قائل بودم اما با لطف خدا و اطمینان داوری در خدمت والیبال هستم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از عهده چنین پست سختی بر خواهید آمد یا خیر؟ تصریح کرد: با توجه به تغییراتی که در رأس مدیریت برای والیبال پیش آمد این رشته دچار به هم ریختگی نسبی شد، مهمترین نیاز والیبال، آرامش بوده و هست. داوری نیز در جهت حفظ و ثبات آرامش گام برمی دارد. امسال با توجه به المپیکی شدن والیبال، سال سختی در پیش داریم. قطعاً چشم انداز ما حضور در مسابقات المپیک و کسب نتایج درخور شأن والیبال ایران است. پست حساسی دارم. برای انجام کار نیاز به توجه بزرگان دارم. تمام تلاش خود را خواهم کرد تا بتوانم با کمک دوستان و نظرات سازندگان اهالی فن به اهدافمان برسیم.

فتاحی درباره اینکه اولین مأموریت شما تنظیم برنامه برای حضور والیبال در مسابقات انتخابی المپیک است که باید آن را به وزیر ارائه دهید، گفت: بله. در حال جمع آوری مطالب برای ارائه به وزیر هستم. این اولین قدم من برای شروع فعالیتم است.

سرپرست دبیر فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال که ظرف مدت یک هفته گذشته پیشنهاد پست دبیری به شما داده شد یا خیر؟ افزود: خیلی در این زمینه نمی‌خواهم صحبت کنم، با توجه به حساسیت‌هایی که ممکن است بوجود آورد. در حال حاضر مهمترین چیز این است که در موقعیت حساسی قرار داریم و باید تمام تلاش خود را کنیم تا در جهت پیشبرد اهداف گام برداریم.

علی فتاحی در پایان گفت: از داوری به خاطر اعتمادی که به من کرد تشکر می‌کنم. از پیشکسوتان و خاک خورده‌های والیبال رخصت می‌خواهم تا در این جایگاه بنشینم. از بزرگان والیبال برای انجام کارها کمک می‌خواهم و در پایان نیز از بزرگانی مانند درخشنده و افشاردوست که پیش از من در این پست فعالیت داشتند تشکر می‌کنم که منشأ کار خیر برای والیبال بوده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *