دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

از اسماعیل نژاد شکایت می‌کنیم/ تشکیل کارگروه برای لیگ لازم است


مدیرعامل باشگاه شهداب یزد در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره ۱۶ تیمی شدن رقابت‌های لیگ برتر والیبال گفت: اگر فدراسیون کارگروهی متشکل از کارشناسان خبره والیبال را تشکیل دهد تا بر اساس آن، ارزشیابی‌ها انجام شود، بحث کیفی و کمی مسابقات در نظر گرفته شود و توانمندی بازیکنان به همراه داشته‌های باشگاه‌ها و همچنین سخت‌افزارهای استان‌ها مد نظر قرار گیرد، می‌توانیم تصمیم بگیریم که چند تیم می‌تواند در لیگ برتر شرکت کند.

عباسعلی میرحسینی ادامه داد: باشگاه‌هایی می‌توانند در لیگ برتر حضور داشته باشند که حداقل ۶ سال در مسابقات شرکت کرده‌اند و برنامه و هدفی همسو با فدراسیون دارند نه اینکه یک یا دو تیم فقط برای یک یا دو سال در مسابقات شرکت کند.

وی افزود: تیم‌هایی شایستگی حضور در لیگ برتر را دارند که نسبت به بدهی بازیکنان و مربیان خود پایبند باشند تا بازیکنان دیگر دغدغه مسائل مالی نداشته باشند؛ در چنین شرایطی لیگ خوبی خواهیم داشت. اگر فدراسیون شرایطی را فراهم کند که تیم‌ها بر اساس آن می‌توانند در لیگ حضور داشته باشند، شاهد افزایش سطح کیفی خواهیم بود.

میرحسینی در پاسخ به این سئوال که آیا در حال حاضر با توجه به صحبت‌هایی که عنوان شد، لیگ برتر ظرفیت ۱۶ تیم را دارد یا خیر؟ گفت: شرایط سخت است چرا که حدود ۸-۷ تیم از ابتدای سال به جذب بازیکنان مد نظر خود پرداختند و تقریباً ۹۵ درصد بازیکنان لیگ برتری در این تیم‌ها تقسیم شدند. سال گذشته شاهد بودیم که چهار تیم حداقل تیم‌هایی بودند که نسبت به سایر تیم‌ها ۷۰ درصد عملکرد ضعیف‌تری داشتند.

وی اظهار داشت: هیچ‌گاه نمی‌خواهم نظر شخصی‌ام را اعمال کنم اما بهتر است نظرات کارشناسان خبره والیبال را از دل باشگاه‌ها جویا شوم و سپس تصمیم‌گیری کنم که لیگ برتر ظرفیت چند تیم را دارد. اگر آن موقع تصمیم بر این شد ظرفیت لیگ ۲۰ تیم است، هیچ اشکالی ندارد اما سال گذشته شاهد بودیم که ۵-۴ تیم فاصله زمین تا آسمان با سایر تیم‌ها داشتند.

میرحسینی درباره حضور امیر اسماعیل‌نژاد در تیم پاس گرگان نیز گفت: با اسماعیل‌نژاد قرارداد بستیم، حتی مبلغی را نیز به عنوان پیش‌پرداخت دریافت کرد اما سپس با تیم پاس گرگان به توافق رسید. تیم شهداب به مقاومت شهداب یزد تبدیل شده و اگر مجوزهای لازم از نیروهای مسلح صادر شود، ما نیز می‌توانیم به طور رسمی بازیکنان سرباز را به خدمت بگیریم. اسماعیل‌نژاد بدون هماهنگی از تیم جدا شد.

مدیرعامل باشگاه شهداب یزد تأکید کرد: طبق قانون، پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد، پایبند به قانون هستیم؛ قانونی که فدراسیون و کمیته انضباطی طی می‌کند و ستاد کل نیروهای مسلح به ما این اجازه را خواهد داد. قطعاً از اسماعیل‌نژاد به فدراسیون شکایت خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: امیدوارم همه اهالی والیبال دست به دست هم دهیم تا تیم‌های ملی والیبال در سالی که در پیش داریم، به خوبی مسابقات خود را پشت سر بگذارد و باعث سربلندی والیبال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *