جمعه , ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

از ابتدای لیگ به پیام اعلام کردیم که سالن استاندارد نیست


مسعود یزدان پناه در گفت و گو با “ورزش تایمز”، درباره دلیل سازمان لیگ برای عدم برگزاری رقابت ها در سالن مهران مشهد گفت: از ابتدای رقابت های لیگ اعلام کرده بودیم که سالن مهران استاندارد نیست و منطقه آزاد در این سالن کم است اما آنها اصرار داشتند که اجازه حضور در لیگ را بگیرند و بعد مشکلات را حل کنند. بعد از گذشت ۷ هفته دیدیم اهمیتی به مسائل نمی دهند و تمام ناظران پس از برگزاری مسابقات در گزارش خود اعلام کردند که سالن مهران استاندارد نیست. تماشاگران نزدیک به نیمکت ذخیره ها هستند و از بالا زباله های خود را به پایین می اندازند. همچنین منطقه گرم کردن بازیکنان در منطقه آزاد است.

دبیر سازمان لیگ در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه اگر این سالن از ابتدا ایراد داشته چرا به این تیم اجازه بازی در رقابت ها را داده اید، گفت: این تیم ابتدا قرار بود در دسته یک شرکت کند اما پس از صحبت هایی با ضیایی و در یک ضرب الاجل تیم وارد جدول مسابقات شد و درخشنده از همان ابتدا در گزارش خود ذکر کرده بود که باید سالن را تغییر دهند.

او در ادامه بیان کرد: استنباط من این است که آنها اراده ای برای تغییر سالن ندارند، مگر می شود شهر مشهد و استان خراسان رضوی با آن عظمت سالنی دیگر نداشته باشند؟

یزدان پناه در پاسخ به این سوال که اگر سالن مهران استاندارد نیست پس شما چگونه رقابت های امیدهای کشور را در دو ماه گذشته در آن سالن برگزار کردید، گفت: مسابقاتی در حد رقابت های امیدها و دسته یک را می توان در آن سالن برگزار کرد و تماشاگر به حدی نیست که بخواهد مشکل ساز شود.

وی گفت: در سالن مشهد، تنها یک در بالای سالن وجود دارد و همه تماشاگران داخل گودالی حاضر می شوند، اگر اتفاقی رخ دهد، آتش سوزی و اتصالی صورت گیرد هیچ کس راه فراری نخواهد داشت.

دبیر سازمان لیگ والیبال در پاسخ به این سوال که چرا سازمان لیگ با وجود چنین خطراتی از ابتدا محکم نایستاد و اجازه برگزاری رقابت ها داده شد، گفت: از سال های گذشته چنین ایراداتی به این سالن گرفته شد زمانی که خود من برای قضاوت مسابقات در این سالن حاضر می شدم به آنها اعلام کرده بودم که این سالن استاندارد نیست و باید به فکر سالن دیگر باشند اما ظاهرا اراده ای برای تغییر سالن وجود ندارد. ضیایی نیز دستور داد که دیگر مسابقات در این سالن برگزار نشود و اگر تیم پیام حاضر به برگزاری مسابقه در سالن دیگر نشد با نتیجه ۳ بر صفر بازنده اعلام شود و این دستور شخص ضیایی است.

یزدان پناه در پاسخ به این سوال که با وجود خطراتی که در سالن مهران وجود دارد این خرده به سازمان لیگ وارد است که چطور اجازه برگزاری مسابقات را داده، اظهار کرد: این تیم دقیقه نود و پس از پرداخت ورودی اولیه وارد مسابقات شد، اگر عمری باقی بماند در سال های آینده سالنی که زیرساخت مناسبی نداشته باشد در مسابقات حاضر نمی شود حتی اگر مسابقات با ۶ تیم برگزار شود.

یزدان پناه به سالن بهشتی اشاره و خاطرنشان کرد: دو تن از نمایندگان ما کفپوش سالن بهشتی را تایید کردند. همچنین این سالن ۲۴۰۰ نفر گنجایش دارد و ۵۰ نفر نیز گنجایش VIP آن است، چه اجباری وجود دارد که در سالن کوچک مهران مسابقات برگزار شود؟

دبیر سازمان لیگ گفت: متاسفانه به دلیل اعتمادی که داشتم مورد سوال قرار می گیریم آنها به ما گفته بودند مشکل را حل می کنند اما این کار را انجام ندادند. از ابتدا نیز به شفقی (رئیس سازمان لیگ) گفته بودم نباید اجازه دهیم در لیگ حاضر شوند اما او گفت آنها همکاری خواهند کرد و مشکل رفع می شود. تیمی که قرار بود در مسابقات دسته یک شرکت کند را به دلیل مردم و والیبال مشهد امتیاز حضور در رقابت های لیگ را داده ایم و از آنها انتظار داریم با ما همکاری کنند اگر اتفاقی پیش بینی نشده در آن سالن رخ دهد چه کسی مسئول است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *