سه شنبه , ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

اردوهای بلندمدت سالهاست منسوخ شده/ صعود به المپیک کار بزرگی نیست


اکبر نایینی در گفتگو با مهر، درباره تعطیلی زود هنگام لیگ برتر و برگزاری اردوهای بلند مدت ملی گفت: اردوهای بلند مدت مخصوصا برای تیم‌های در سطح بالای والیبال جهان سالهاست که منسوخ شده است. فدراسیون‌ها و مربیان سطح بالای دنیای والیبال به این نتیجه رسیده‌اند که بازیکنان در مسابقه بهتر آماده می‌شوند تا در تمرین چرا که در تمرین بازیکن بدون استرس کار خود را انجام می دهد و در ضمن با تمام توان والیبال بازی نمی کند و هر چه مدت روزهای تمرین از چندین هفته و یا ماه بیشتر شود، بازیکنان هم از شرایط مسابقه دور می شوند و هم از نظر روحی و روانی در شرایط بدی قرار می گیرند.

وی افزود: بازیکنان در مسابقه انگیزه پیروزی دارند و به همین دلیل به شرایط ایده‌ال نزدیک می‌شوند و امروزه تمام تیم‌های بزرگ والیبال دنیا برنامه والیبال باشگاه‌های داخلی خودشان را طوری از نظر زمانی طراحی می‌کنند که تقریبا دو هفته مانده به شروع مسابقات مهم (جهانی، المپیک ، لیگ ملت‌ها ) به اتمام برسد تا بازیکنانشان در شرایط مسابقه از سطح پائین تر یک تورنمنت با آمادگی کامل به سطح بالاتر تورنمنت دیگر بروند.

نایینی ادامه داد: چرا داورزنی و کسانی که برای والیبال ایران تصمیم‌های غیر کارشناسی می‌گیرند، والیبال ایران را با چین مقایسه می کنند ؟!  می‌گویند چون چینی‌ها مسابقاتشان را تعطیل کردند ما هم این کار را انجام دادیم ، در حالی که تیم ایران شرایطش با چین بسیار متفاوت است ، چین یک تیم کاملا جوان است که به تمرین بیشتر و بالا بردن مهارت‌های بازیکنانش نیاز دارد و در ضمن تمام بازیکنان آنها در تمرینات حضور دارند ، اما نفرات اصلی تیم ایران کاملا باتجربه هستند و والیبال را در سطح بالائی بازی می‌کنند و حتی در تمرینات حضور ندارند.

پیشکسوت والیبال گفت: تیم والیبال ایران به راحتی می‌تواند در مسابقات انتخابی المپیک اول شود و به المپیک صعود کند، البته به شرط آنکه والیبال ایران داورزنی‌ها و کولاکوویچ ها نداشت. ۷ بازیکن اصلی تیم ایران که بیشتر شان هم خارج از ایران بازی می کنند، اگر بدون کادر فنی و حتی نفرات ذخیره به مسابقات انتخابی المپیک اعزام شوند، تمامی تیم‌ها را به راحتی می توانند شکست دهند و برای دومین بار المپیکی شوند.

نایینی تاکید کرد: اما داورزنی از وزارت ورزش به والیبال آمده است و باید کارهای نمایشی در فدراسیون انجام دهد تا بتواند عنوان کند که من تیم را برای دومین بار به المپیک بردم ، در صورتیکه با شرایط کنونی والیبالِ دنیا، رفتن به المپیک برای والیبال ایران کار بزرگی نیست. به خاطر داشته باشید که خود معمار والیبال هم سال‌هاست قول مدال و سکو را در مسابقات جهانی و ‌المپیک را به مردم داده است  ولی امروز وی از وزارت ورزش به والیبال دیپورت شده تا والیبال را المپیکی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *