چهارشنبه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

اختلاف نظر «رئیس» با شرکت توسعه بر سر بدهی ۱۰ ساله تنیس روی میز


به گزارش “ورزش تایمز”، در جریان مجمع عمومی فدراسیون تنیس روی میز که روز شنبه به صورت وبینار برگزار شد، موضوع بدهی ۳۱ میلیارد ریالی این فدراسیون به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی مطرح شد و اینکه یک میلیارد ریال از این بدهی پرداخت شده اما فدارسیون بابت ۲۱ میلیارد ریال باقی مانده کماکان بدهکار است.

مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز در گفتگو با “ورزش تایمز” در مورد این بدهی توضیح داد و تاکید کرد که بدهی موردنظر مربوط به سال ۹۰ تا به امروز است.

وی گفت: بدهی ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی که از طرف شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برای فدراسیون تنیس روی میز تعیین شده بابت اجاره آکادمی تیم های ملی در مجموعه ورزشی انقلاب است. مبلغ بدهی هم فقط مربوط به سال گذشته یا دو سال پیش نیست. این بدهی مربوط به سال ۹۰ تا به امروز است یعنی دوره ریاست آقای زارع پور و سعادتمند را هم شامل می شود.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز خاطرنشان کرد: با کمک وزارت ورزش سال گذشته یک میلیارد تومان از کل بدهی پرداخت شد اما بابت بخش باقی مانده همچنان بدهکار به حساب می آئیم. البته که فدراسیون تنیس روی میز این بدهی را اصلا قبول ندارد و حاضر نیستیم تحت هیچ شرایطی اقدامی بابت تسویه حساب ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان باقی مانده انجام دهیم.

قارداشی تاکید کرد: کارشناسی که از طرف شرکت توسعه برای ارزیابی سالن و تعیین میزان بدهی تعیین شده بود بدون هیچ پرسش و مشورتی اقدام به کار کرد. درحالیکه باید بر اساس پرسش هایی مانند اینکه چند روز در هفته و روزانه چند ساعت از سالن استفاده می شود، اجاره داده می شود یا درکل درآمدزایی از آن صورت می گیرد یا نه و …. اقدام به تعیین بدهی می شد.

وی تاکید کرد: بدهی تعیین شده برای فدراسیون تنیس روی میز اصلا منصفانه نیست. من هنوز برگه بدهی را امضا نکرده ام و تا زمانی هم که رقم آن کاهش پیدا نکند این کار را انجام نخواهم داد.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز تصریح کرد: درست است که نرخ تعیین شده بابت بدهی فدراسیون برای یک بازه ۱۰ ساله است اما با در نظر گرفتن شرایط سالن، چگونگی استفاده از آن اصلا این رقم را قبول نداریم. شاید اگر آکادمی تنیس روی میز انقلاب در اختیار رشته هایی مانند فوتبال و ورزش های رزمی بود، تعیین ۳۱ میلیارد بدهی درست بود اما برای رشته ای با شرایط تنیس روی میز اصلا معقول نیست.

قارداشی اشاره ای هم به ساختمان چهارطبقه قیطریه داشت که با امکانات مجهز در اختیار تنیس روی میز بود اما از سال ۸۹ با دستور رئیس وقت سازمان تربیت بدنی (علی سعیدلو) به تکواندو واگذار شد. وی با یادآوری این موضوع گفت: در واقع آکادمی انقلاب به جای آن ساختمان در اختیار فدراسیون تنیس روی میز قرار گرفت در حالیکه این دو سالن اصلا قابل مقایسه با یکدیگر نیستند. حالا هم برای ما چنین بدهی را در نظر گرفته اند که آن را قبول نداریم. برای کاهش رقم بدهی اقدام کرده ایم و قطعا آن را به نتیجه می رسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *