سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

اجازه نمی‌دهم احدی منافع ملی را بخاطر منافع شخصی به خطر بیاندازد


به گزارش “ورزش تایمز”، پس از مراسم قرعه کشی لیگ برتر والیبال بانوان، میترا شعبانیان که فصل گذشته به همراه تیم پیکان عنوان قهرمانی رقابت‌ها را کسب کرد در گفتگو با “ورزش تایمز” نسبت به تغییر آیین نامه، اضافه شدن ناگهانی چند تیم و حضور تیم ملی امید در مسابقات لیگ اعتراض داشت. در همین راستا نایب رئیس والیبال بانوان به صحبت‌های شعبانیان واکنش نشان داد.

صدیقه کعبی زاده در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره افزایش تعداد تیم های شرکت کننده به رقابت‌های لیگ برتر گفت: پیش از مراسم قرعه کشی مسابقات در جلسه هماهنگی با حضور مربیان درباره تیم ملی امید صحبت کرده بودیم و تمام نقطه نظرات جمع شد. حضور تیمی مانند نامی نو نیز  از دو هفته پیش مسجل شده بود.

نایب رئیس والیبال بانوان در ادامه به تغییر ناگهانی آیین نامه پرداخت و گفت: حدود شش ماه پیش در یک جلسه ۳ ساعته تمام بندهای آیین مورد بررسی قرار گرفت  و پس از مجموع نظرات به جمع بندی رسیدیم و آن را به ضیایی اعلام و سپس به سازمان لیگ ارسال کردیم و به یزدانی پناه (دبیر سازمان لیگ) گفتیم این ضمیمه به آیین نامه اضافه شود، در جلسه هماهنگی نیز اعلام کردیم.

وی درباره محدودیت در اختیار گرفتن ملی پوشان  نیز اظهار کرد: در جلسه هماهنگی اعلام کردم به شرطی با محدودیت در اختیار گرفتن ملی پوشان موافقم که ۷ تیم حاضر در لیگ از نظر قرار داد شرایط برابر داشته باشند. در فصل گذشته شاهد بودید که فقط ۳ تیم قرار داد مالی داشتند، چگونه محدودیت بگذاریم زمانیکه برخی تیم ها قرار داد مالی ندارند این ظلم در حق ورزشکار است. اصلا بحث محدودیت در آیین نامه مطرح نبوده است. فصل گذشته لیگ آسیب شناسی شده و من به احدی اجازه نمی‌دهم به خاطر منافع شخصی منافع ملی را به خطر بیاندازد. مگر فصل گذشته تیم پیکان ۹ ملی پوش در اختیار نداشت؟ پس چطور می گویند محدویت استفاده از ملی پوشان وجود داشته اشت؟

کعبی زاده درباره حضور تیم امید نیز گفت: تیم ملی امید برای مقابله با سایر تیم‌ها نیست، مهم بازی کردن بازیکنان جوان و امید است. اولویت استفاده از بازیکنان جوان و امید با باشگاه ها است به شرطی که از آنها به عنوان بازیکنان اصلی استفاده کنند نه اینکه آنها را روی نیمکت بگذارند. سال آینده مسابقات قهرمانی امید آسیا و بزرگسالان را در پیش داریم، تیم بزرگسال تجربه کافی را دارد و باید بر روی تیم امید بیش تر کار کنیم. تصمیم گیری تیم امید بر عهده من است چرا که مسئولیت پاسخگویی نیز با من است.

وی درباره سقف قراردادهای تعیین شده برای بازیکنان گفت: برخی از باشگاه ها مانند بهنمیر مازندران، مبلغ ۵۰ میلیون با بازیکنان قرار داد بستند در حالیکه ۱۰ میلیون هم پرداختی نداشتند. هدف آنها فقط این است بازیکنان را جذب کنند که به تیم دیگر ملحق نشوند. برای جلوگیری از این مشکلات بر روی مبلغ ۳۵ میلیون تومان به توافق رسیدیم. در جلسه قرعه کشی اعلام کردیم اگر باشگاهی توان پرداخت مبلغ بیش تری را دارد و به عنوان پاداش به بازیکنان پرداخت می کند باید در قرار داد ذکر شود. همچنین طبق تماس هایی که باشگاه ها برای مشاوره با فدراسیون داشته اند تاکید دارند تا بازیکنان با توجه به شرایط اقتصادی جامعه رقم های معقول بخواهند.

نایب رئیس والیبال بانوان در پایان گفت: تلاش این است تا لیگی پویا برگزار کنیم و همانطور که قول دادم لیگ را از دو قطبی بودن خارج کردم. باید رقابت بین تمام تیم‌ها وجود داشته باشد و شاهد رقابتی سالم باشیم. باید وضعیت اقتصادی جامعه را در نظر بگیریم. سنگ بزرگ علامت نزدن است. تلاش این است تا لیگِ با کیفیتی داشته باشیم که هم منافع بازیکنان و هم منافع باشگاه ها حفط شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *