شنبه , ۱۴ تیر ۱۳۹۹

آیین نامه مسابقات فردا در جلسه هیات رئیسه تایید می شود


به گزارش “ورزش تایمز” محمدرضا داورزنی در گفتگو با رادیو ایران درباره آخرین وضعیت پرداخت بدهی ایگور کولاکوویچ گفت: روز گذشته آخرین مکاتبات انجام و نماینده کولاکوویچ برای پرداخت بدهی معرفی شد. تسویه حساب انجام شده است و تمام شده است.

رئیس فدراسیون والیبال درباره انتخاب سرمربی تیم ملی نیز گفت: چلسه هیات رئیسه فردا سه شنبه برگزار خواهد شد و گزارش هم اندیشی در جلسه مطرح خواهد شد. شاخص تعیین شده برای انتخاب سرمربی که بتواند به والیبال ایران در المپیک توکیو کمک کند که تیم ملی با آمادگی کامل راهی مسابقات شود هنور فرضیه قطعی نیست. حتی فرضیه حضور ولاسکو.

وی ادامه داد: با توجه به اتفاقات رخ داده و اینکه به شرایط عادی باز نگشته ایم برگزاری مسابقه ای مشخص نیست و اگر تا پایان خرداد وضعیت پروازها عادی نشود میزبانی ها کنسل می‌شود. در جلسه هیات رئیسه درباره این موضوع بحث و تبادل نظر خواهیم کرد.

داورزنی در پاسخ به این سوال که چرا آیین نامه سازمان لیگ بدون تصویب هیات رئیسه ارائه شد؟ گفت: آیین نامه مسابقات هر سال در شورای لیگ و سپس در مجمع بررسی می شود. تعییرای در برخی بندها به وجود آمده است و برخی نواقص را برطرف کردیم. در واقع سازمان لیگ به کمیته رویدادها و مسابقات تبدیل شده است که در فدراسیون جهانی نیز به همین ترتیب است و ما نیز معادل سازی کردیم.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: از این پس تمام مسابقات در تمام رده ها تحت پوشش کمیته مسابقات و رویدهادها بررسی می شود. فردا در جلسه هیات رئیسه آیین نامه را ارائه می دهیم که مراحل قانونی نیز طی شود.

وی در پاسخ به این سوال پس هنوز آیین نامه تصویب نشده است گفت: برای رعایت قوانین فردا هیات رئیسه آیین نامه را ارائه می کنیم تا تایید شود.

رئیس فدراسیون والیبال درباره عدم اجازه به برخی از تیم در مسابقات لیگ برتر به دلیل بدهی گفت: برخی از تیم ها سابقه خوش حسابی دارند و هر سال تسویه حساب می کنند اما برخی از تیم ها با وعده و قول در مسابقات حاضر می شوند و به همه نیز از جمله استان (هتل ها و رستوران ها و…) بدهی دارند. ادامه حضور این تیم ها در مسابقات به صلاح والیبال کشور و استان نیست. تیمی در سوپر اجازه فعالیت خواهد داشت که شرایط لازم را داشته باشد.

داورزنی در ادامه درباره حضور تیم هراز به جای کاله آمل در مسابقات لیگ برتر نیز گفت: تیم هایی که قصد خروج از لیگ برتر را دارند می توانند امتیاز خود را به نهاد حقیقی و حقوقی واگذار کنند. کاله تصمیم به کناره گیری گرفت و اعلام کرد سال ۱۴۰۰ باز خواهد گشت. جلساتی برگزار کردیم. در نهایت چون مازندران یکی از قطب های والیبال کشور است و بازیکنان ملی پوش داشته و دارد قرار شد مازندارن سهیمه را از دست ندهد و هراز جایگزین شد تا از ظرفیت استان استفاده شود.

وی اظهار کرد: باشگاه ها اگر در تاریخ اعلام شده نتوانند امتیاز خود را واگذار و بفروشند فدراسیون برای جایگزینی تصمیم خواهد گرفت.

داورزنی تاکید کرد: البته اگر تیمی بدهی داشته باشد تیم جایگزین باید تمام بدهی را پرداخت کند، تا تسویه حساب انجام نشود امتیاز واگذار نمی شود. کاله از تیم های خوش حساب بوده است و بدهی موجود به دلیل تعطیلی مسابقات بود و مشکلی برای تسویه حساب وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *