شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آمادگی تیم ملی بانوان برای حضور در مسابقات آسیایی و انتخابی جهان


به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از فدراسیون هندبال، این رقابت‌ها از ۲۴ شهریور تا ۳ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و در صورت حضور ۱۲ تیم در این مسابقات، شش تیم برتر این رقابت‌ها جواز حضور در مسابقات قهرمانی زنان جهان ۲۰۲۳ را کسب خواهند کرد. در غیر این صورت و حضور کمتر از ۱۲ تیم، سهمیه آسیا پنج تیم خواهد بود.

رئیس فدراسیون هندبال در این خصوص گفت: پس از بررسی‌هایی که انجام دادیم، با وجود هزینه‌ها و محدودیت‌ها، تصمیم گرفتیم از این فرصت هم برای رشد و توسعه هندبال بانوان کشورمان استفاده کنیم و با مشخص شدن زمان و مکان این رقابت‌ها و اعلام رسمی زمان ثبت نام از سوی کنفدراسیون هندبال آسیا، آمادگی خود را برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی زنان آسیا به صورت رسمی اعلام کردیم چرا که نمی‌خواستیم این شانس را از دختران ارزشمند هندبالیست کشورمان بگیریم.

علیرضا پاکدل افزود: البته با توجه به شرایط تغییر چندین باره زمان برگزاری مسابقات، مطمئن نبودن از برگزاری این رقابت‌ها در تاریخی مشخص و روشن نبودن تعداد تیم‌های صعودکننده به رقابت‌های جهانی نمی‌توانستیم زودتر از این زمان تصمیم گیری کنیم چرا که باید تمامی شرایط را در نظر می‌گرفتیم. به امید خدا در چند روز آینده کادرفنی تیم ملی بانوان هم معرفی و اردوهای این تیم را بلافاصله آغاز خواهیم کرد تا بانوان هندبالیست کشورمان در بهترین شرایط ممکن تمرینات خود را زیر نظر کادرفنی تیم ملی برگزار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *