یکشنبه , ۲۷ آبان ۱۳۹۷

فرنگی‌کاران مدعی همچنان برای رقابت‌های جهانی شانس دارندموسی طباطبایی در حاشیه آخرین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در بازیهای آسیایی جاکارتا به "ورزش تایمز" گفت: ترکیب تیم ملی اعزامی به بازیهای آسیایی با توجه به عملکرد فرنگی‌کاران اردونشین و همچنین تجربه و عملکرد آنها در میادین خارجی بسته شد و به نظر من بهترین و منطقی ترین ترکیب برای این میدان آسیایی است. ما در این مسابقات نیاز به تجربه بالای بچه ها داریم چراکه بازیهای آسیایی به دلیل اهمیت کسب مدال طلا، جای مناسبی برای تجربه اندوزی و انتخاب ملی‌پوشان با ریسک بالا نیست.

وی تصریح کرد: البته ما همچنان در برخی از اوزان دارای نفرات بسیار آماده و خوبی هستیم که به رغم عدم حضور در ترکیب تیم اعزامی به بازیهای آسیایی می توانند همچنان برای راه یافتن به ترکیب تیم اعزامی به رقابتهای جهانی مجارستان تلاش کنند. البته در ترکیب تیم ایران برای حضور در رقابتهای جهانی ممکن است از برخی نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی هم استفاده شود که طبیعتا این موضوع به عملکرد آنها در جاکارتا بستگی دارد.

سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی در خصوص برخی انتقادات از نحوه انتخاب نفرات اعزامی به بازیهای آسیایی گفت: روند انتخاب نفرات تیم ملی در بازی های آسیایی کاملا بر اساس فرایند انتخابی صورت گرفت. بطوریکه حضور در مسابقات انتخابی، عملکرد در تورنمنت‌های بین المللی و همچنین نظم و انضباط و آمادگی جسمانی در اردوها نیز برای ما اهمیت داشت و از عوامل مورد نظر شورای فنی برای انتخاب ملی پوشان بود.

طباطبایی در پایان گفت: طبق برنامه کادر فنی و همچنین مصوبات شورای فنی، فرنگی کاران بعد از بازیهای آسیایی بلافاصله با برگزاری اردوهای جدید برای رقابتهای جهانی استارت می زنند. ضمن اینکه ما علاوه بر اردوهای آماده سازی حضور در تورنمنت بین المللی را هم در دستور کار داریم تا در نهایت به ترکیب اصلی تیم ایران برای رقابتهای جهانی برسیم.

به گزارش "ورزش تایمز"، ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را مهرداد مردانی (۶۰ کیلوگرم)، محمدرضا گرایی (۶۷ کیلوگرم)، محمدعلی گرایی (۷۷ کیلوگرم)، حسین نوری (۸۷ کیلوگرم)، علی اکبر حیدری (۹۷ کیلوگرم) و بهنام مهدی‌زاده (۱۳۰ کیلوگرم) تشکیل می دهند.

هجدهمین دوره بازیهای آسیایی از ۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریور به میزبانی اندونزی برگزار خواهد شد و کاروان ورزش ایران نیز با ۳۷۸ ورزشکار در این بازیها حضور خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *