چهارشنبه , ۲۵ مهر ۱۳۹۷

عموزاد خلیلی و عبداللهی به فینال رسیدند/ دو نماینده در رده‌بندیبه گزارش ، مسابقات پنج وزن دوم رقابت های کشتی آزاد نوجوانان جهان از صبح دیروز سه شنبه با برگزاری مسابقات مقدماتی در شهر زاگرب کرواسی آغاز شد و امشب با مشخص شدن نفرات برتر به پایان می رسد.

در این رقابت ها رحمان عموزاد خلیلی و علیرضا عبداللهی در اوزان ۴۵ و ۹۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و سید عرفان جعفریان علی اکبر فضلی در اوزان ۵۱ و ۶۰ کیلوگرم در دیدار رده بندی حضور دارند.

امشب چهارشنبه مسابقات رده بندی و فینال پنج وزن دوم برگزار می شود تا تیم های برتر این رقابت ها نیز مشخص شوند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان مسابقات مقدماتی پنج وزن دوم به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم رحمان عموزاد خلیلی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر صفر  توماس فیشر از سوئیس را شکست داد. وی در دور بعد مقابل جیگور سارانتویا از مغولستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر یک احمد یوکسل از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت تا امشب در دیدار پایانی به مصاف رافائل هاروتونیان از ارمنستان برود.

در وزن ۵۱ کیلوگرم  سید عرفان جعفریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل اسرائیل بایتازایف از روسیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید. وی در دور سوم مقابل اشرف کریم زادا از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. جعفریان در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۲ بر ۲ مغلوب ماتئو راموس از کشور آمریکا شد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم علی اکبر فضلی در دور اول با علی بیگ علی بیگوف از بحرین را با نتیجه ۹ بر یک شکست داد. وی در دور دوم مقابل حمزه آلاجا از ترکیه با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف ترک در دیدار فینال، فضلی به گروه بازنده ها رفت. وی ابتدا در این گروه لاسای مختارولی از قزاقستان را با نتیجه ۸ بر یک مغلوب کرد و در کشتی بعد نیز مقابل مونخ اوچیر از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار به مصاف شامیل مامدوف از روسیه می رود.

 در وزن ۷۱ کیلوگرم محمد نخودی در دور نخست در دور دوم مقابل شینوسوکه سوواما از ژاپن با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر ژاپنی، نخودی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا عبداللهی در دور اول یونس غفوراف از قزاقستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۲ بر صفر از سد آلبرت جیمز فراری از آمریکا گذشت و در دور سوم مقابل مونو داهیا از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر صفر یوهانس مایر از آلمان را از پیش رو برداشت تا در دیدار فینال مقابل عمر آگتاس از ترکیه قرار  گیرد.

در مسابقات پنج وزن نخست این رقابت ها نیز امیرحسین زارع در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، محمدرضا قیاسی در وزن ۸۰ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و محمد کریمی در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *