آقایان برای مدال به هر تصمیمی تن می‌دهندمحمد نوری در گفتگو با "ورزش تایمز"، با بیان اینکه رواج ورزشکار سالاری در تیم ملی وزنه برداری به هیچ عنوان منطقی و قابل توجیه نیست، گفت: متاسفانه سالهاست که این مساله در فدراسیون وزنه برداری رواج پیداکرده و آقایان در فدراسیون برای کسب مدال در میادین بین المللی به هر خواسته و تصمیمی از سوی ورزشکاران تن می دهند.

وی به مورد اخیر کیانوش رستمی اشاره کرد و گفت: به نظر من رفتاری که در این خصوص از سوی فدراسیون صورت گرفت به هیچوجه قابل قبول نیست. اینکه فدراسیون به هر ساز ورزشکار برقصد، کار درستی نبود و البته اگر قرار بر برخورد کردن با کیانوش بود باید خیای پیش تر برخورد قاطعی در برابر او می شد.

پیشکسوت وزنه برداری کشورمان ادامه داد: واقعا برای برخورد با کیانوش دیر شده و حالا نمی توان در این خصوص دست به اتخاذ تصمیمات قاطع زد. متاسفانه این مساله بدعت گذاشته شده و فعلا نمی توان با آن برخورد لازم داشت. نگرش فدراسیون در این خصوص اشتباه و غلط است چراکه آقایان برای کسب مدال حاضرند به هر ورزشکاری میدان دهند و همه را مطیع فرمان او کنند. حتی کادر فنی هم دیگر اختیاری از خود ندارد باید به هر خواسته های ورزشکاران عنوان دار و مدال آور تن دهد.

نوری به از دست دادن سرمایه های ارزشمند وزنه برداری در طول سالهای اخیر هم اشاره کرد و گفت: سیاست های غلط فدراسیون بارها به فرصت سوزی و از دست رفتن سرمایه ها منجر شده که آخرین مورد آن اتفاقی بود که برای بهادر مولایی افتاد. او هم اسیر همین تصمیمات شخصی شد و در عین شایستگی و توانمندی نتوانست راهی المپیک شود. مطمئنا اگر او گرفتار چنین تصمیماتی نمی شد حالا به جای تحمل مصدومیت و خداحافظی زودهنگام از عرصه قهرمانی در اوج جوانی، می توانست جانشین مطمئنی برای بزرگان فوق سنگین باشد.

وی در خاتمه اظهار داشت: تا زمانی که متولیان وزنه برداری، نتیجه گرایی را به آینده سازی و اقدامات زیربنایی ترجیح دهند، وضعیت به همین شکل است و باید همچنان منتظر موردهای مشابه کیانوش رستمی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *