جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷

آئین نامه رقابت‌های عمومی کشتی کشور اعلام شد/تهران میزبان مدعیانبه گزارش "ورزش تایمز"، رقابت های عمومی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان، قهرمانی کشور امسال در شیوه جدید و در چند هفته متوالی برگزار خواهد شد. بر این اساس این رقابتها از روز ۱۰ مردادماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران آغاز و رقابت ها به صورت تک وزن در هفته های متوالی تا ۲۳ شهریورماه ادامه خواهد شد.

برخی از موارد مندرج در آئین نامه برگزاری رقابتهای عمومی کشتی کشور  به شرح زیر است:

مسابقات کشتی آزاد در اوزان ۵۷-۶۱-۶۵-۷۰-۷۴-۷۹-۸۶-۹۲-۹۷- ۱۲۵ کیلوگرم و مسابقات کشتی فرنگی در اوزان ۵۵-۶۰-۶۳-۶۷-۷۲-۷۷-۸۲-۸۷-۹۷-۱۳۰ کیلوگرم بدون ارفاق وزن برگزار خواهد شد.

تعداد کشـتی­ گیران استـان­ها برای شـرکت در این مسابقات نامحدود بوده و کشتی­ گیران متقاضی شرکت در این مسابقات، صرفا با ارائه معرفی نامه از هیات کشتی استان مربوطه می توانند در این رقابت­ها شرکت نمایند.

هیات کشتی استان های سراسر کشور می­ توانند حداقل ۴ و حداکثر ۸ مربی(از میان مربیان فعال و دارای دفترچه) برای تیم های خود در هر رشته معرفی کنند. بدیهی­ است در صورت همراه نداشتن معرفی نامه، از فعالیت مربیان به عنوان کوچینگ در کنار تشک جلوگیری بعمل خواهد آمد.

با توجه به برگزاری مسابقه میان نفرات سوم مشترک (جهت تعیین نفر سوم و چهارم)، به نفرات اول تا سوم این مسابقات (۳ نفر اول) حکم قهرمانی و همچنین به ترتیب مبلغ پنج، سه و دو میلیون تومان اهدا خواهد شد. همچنین کشتی گیران مستعد و برتر این مسابقات، حداقل به پنج کارگاه فنی با حضور مربیان تیم ملی دعوت می شوند.

قرعه کشی هنگام وزن کشی انجام شده و جدول مسابقات مطابق ضوابط جاری اتحادیه جهانی کشتی است. با این تفاوت که پس از تعیین نفرات سوم و پنجم مشترک، رقابتی میان نفرات سوم مشترک (تعیین نفر سوم و چهارم) و پنجم مشترک (تعیین نفر پنجم و ششم) انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *