چهارشنبه , ۲۳ آبان ۱۳۹۷

برگزاری دوره‌ روانشناسی برای مربیان تیم‌های ملی کشتی

دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی از برگزاری دوره‌ روانشناسی برای مربیان تیم‌های ملی کشتی در تمام رده‌های سنی در ۶ آبان خبر داد.

دکتر تورج ملک‌محمدی در گفت‌وگو با “ورزش تایمز”، افزود: چون مربیان تیم‌های ملی کشتی در تمام رده‌های سنی خود بهترین روانشناس برای کشتی گیران هستند و ارتباط نزدیکی با کشتی‌گیران دارند با همکاری انستیتو فدراسیون کشتی و فدراسیون پزشکی ورزشی قرار است نخستین دوره روانشناسی برای مربیان تیم‌های ملی کشتی سراسر کشور در بخش زنان و مردان را ۶ آبان به مدت یک روز در فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار کنیم. البته تا به الان نزدیک به ۷۰ مربی برای حضور در این کلاس ثبت‌نام کردند و ما امیدواریم با برگزاری این دوره بتوانیم در ارتقای سطح علمی مربیان از نظر مهارت‌های روانی تاثیر مثبتی بگذاریم.

وی گفت: چون مربیان تیم ملی شرایط کشتی‌گیران را از نظر روانی بهتر درک می‌کنند، به این نتیجه رسیدیم که به جای بهره گرفتن از حضور روانشناسان در کنار کشتی‌گیران، مربیان تیم‌های ملی را در تمام رده‌های سنی تحت آموزش مهارت‌های روانی قرار دهیم تا در کنار آماده‌سازی کشتی‌گیران از نظر تکنیک و تاکتیک، از نظر روانی نیز آنها را آماده کنند. قطعا برگزاری چنین آموزش‌هایی برای مربیان تیم‌های ملی سبب می‌شود تا دانش خود را در تمرینات به درستی به کشتی‌گیران انتقال دهند و آنها را برای مسابقات حساس و مهم آماده کنند.

ملک‌محمدی خاطرنشان کرد: بعد از برگزاری این دوره با حضور ۴ نفر از اساتید برجسته و بنام روانشناسی و شناسایی مربیان تیم‌های ملی واجد شرایط، برای یادگیری بیشتر مهارت های روانی بنا داریم یک دوره تخصصی‌تر برای مربیان تیم‌های ملی برگزار کنیم تا دانش مربیان را نسبت به آموزش مهارتهای روانی ارتقاء دهیم. قطعا مربیان بهتر می‌توانند در کنار آموزش مهارت های تکنیکی و تاکتیکی، مهارت‌های روانی را نیز به کشتی‌گیران انتقال دهند.

وی در پایان گفت: به جز کشتی در سایر رشته‌ها نیز تصمیم داریم دوره روانشناسی برای مربیان تیم‌های ملی برگزار کنیم که در این زمینه تاکنون چند فدراسیون آمادگی خود را برای برپایی دوره روانشناسی اعلام کردند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *