پنجشنبه , ۲۶ مهر ۱۳۹۷

شهنازی:اعتبار لازم برای پاداش مدال‌آوران تامین شده است


شاهرخ شهنازی در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه تمام اقدامات لازم برای اعزام کاروان ورزش ایران به محل برگزاری بازی های آسیایی انجام شده است، گفت: تقریبا می توانم بگویم هیچ کار انجام نشده ای باقی نمانده است. همه چیز برای اعزام گروه به گروه ورزشکاران و تیم ها آماده است. 

وی از برنامه کمیته ملی المپیک برای برگزاری مراسم بدرقه کاروان بازی های آسیایی خبر داد و یادآور شد: اینکه این مراسم کجا و چه زمانی برگزار شود، هنوز به طور دقیق مشخص نیست. احتمال دارد ۹ تا ۱۰ مردادماه این مراسم را برگزار کنیم. 

سخنگوی کمیته ملی المپیک در مورد اینکه «در مراسم بدرقه احتمالا کدام ورزشکاران و تیم ها حضور خواهند داشت؟»، تصریح کرد: همه ورزشکاران و افرادی که جزو لیست اعزام باشند، جزو کسانی خواهند بود که می توانند مراسم بدرقه حضور داشته باشند البته قاعدتا با توجه به برنامه های اردویی آنها، قاعدتا ورزشکاران رشته هایی که در کشور حضور دارند و برای مسابقات یا اردو خارج از کشور نباشند، دعوت می شوند.

«قرار است کمیته ملی المپیک به مدال آوران طلا، نقره و برنز بازی های آسیایی به ترتیب ۵، ۲ و هزار دلار پاداش اهدا کند. بودجه لازم برای این پاداش تامین شده است؟»، شهنازی در پاسخ به این پرسش گفت: مشکلی در این زمینه نیست؛ بودجه لازم برای پرداخت پاداش ها تامین شده است. البته که میزان پاداشها به تعداد مدال ها بستگی دارد ولی پیش بینی کافی انجام شده است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه فهرست ورزشکاران همه فدراسیون ها برای اعزام به بازی های آسیایی نهایی شده است، به این پرسش که «آیا شما هم به هنگام برگزاری بازی های آسیایی به اندونزی سفر می کنید؟»، پاسخ داد. 

وی در زمینه گفت: چنانچه همه کاروان اعزام شود و مورد کاری خاصی برای انجام دادن باقی نماند، بله. 

شهنازی همچنین به این پرسش که «آیا از طرف کمیته ملی المپیک و برای سفر به اندونزی دعوتی از مقامات ایران شده است؟» پاسخ منفی داد و در مورد اینکه «برنامه این کمیته برای ملاقات با مقامات در جریان بازی های آسیایی چیست؟»، گفت: قطعا در جریان بازی های آسیایی دیدارهایی با مقامات ورزش آسیا و جهان خواهیم داشت. حتی بر اساس پیگیری های انجام شده مسئولان کمیته بین المللی المپیک هم ملاقات می کنیم. در این ملاقات ها موضوعات مرتبط با ورزش ایران و رشته های مربوطه را دنبال خواهیم کرد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *