دوشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۷

روز بدون طلای ایران در جاکارتا/ زنگ خطر برای جایگاه چهارمی


به گزارش “ورزش تایمز”، هفتمین روز از بازیهای آسیایی اندونزی امروز یکشنبه چهارم شهریور ماه با برگزاری رقابتهای رشته های مختلف پیگیری شد. این روز؛ روز نقره ای و برنزی کاروان ایران بود و ورزشکاران مان در این روز مدال طلایی بدست نیاورند.

تعداد مدالهای ایران به عدد ۴۰ رسید؛ کاراته صاحب سه نقره، پنجات سیلات یک برنز، بسکتبال سه نفره مردان برنز، وزنه برداری یک برنز به دست آوردند. هندبال پنجم؛ والیبال به نیمه نهایی صعود کرد و جوجیستو کاران همگی باختند؛ تیراندازی در روز آخر هم بی مدال ماند تا مه‌لقا جام بزرگ تنها مدال آور این رشته باشد، پینگی پنگی ها استارت زدند و واترپلو برد.

نتایج نمایندگان ایران در هفتمین روز بازیهای آسیایی به این ترتیب است :

روز نقره ای کاراته ایران
در دومین روز از رقابتهای کاراته، امیر مهدی‌زاده در وزن ۶۰- کیلوگرم توانست با برتری مقابل نماینده فیلیپین و ازبکستان راهی مرحله فینال شود اما در دیدار نهایی برابر نماینده اندونزی میزبان رقابتها باخت و نقره گرفت. طراوات خاکسار در وزن ۵۵- کیلوگرم نمایندگان افغانستان، اندونزی و چین  را شکست داد اما در فینال به چین تایپه نفر اول رنکینگ جهان باخت و مدال نقره را دریافت کرد. رزیتا علیپور در وزن ۶۱- کیلوگرم با شکست کاراته کاهایی از کره جنوبی، تایلند و ازبکستان راهی فینال شد. علیپور در دیدار نهایی برابر ورزشکاری از چین باخت و سومین نقره تیم کاراته در این روز را از آن خود کرد.

برد والیبالیست ها برابر چین و صعود به دیدار نیمه نهایی
تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی چین را با نتیجه سه بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

حذف کمانداران مرد و چهارمی زنان کامپوند
تیم کامپوند بانوان متشکل از پریسا براتچی، مینو عابدی و فرشته قربانی در مرحله یک‌ هشتم به مصاف مغولستان رفت و این حریف را شکست داد و به مرحله یک چهارم صعود کرد، در نیمه نهایی نتیجه را به کره جنوبی واگذار کرد و از راهیابی به فینال بازماند و راهی دیدار رده بندی شد.

همین طور تیم کامپوند مردان در مرحله یک‌ هشتم نهایی با ترکیب اسماعیل عبادی، نیما محبوبی و مجید قیدی به مصاف بوتان رفت و با پیروزی به مرحله یک چهارم راه پیدا کرد، در این مرحله مقابل تیم مالزی مغلوب و از دور رقابتها کنار رفت.

حذف تیم پینگ پنگ زنان ایران
تیم ملی بانوان ایران با ترکیب مهشید اشتری، ندا شهسواری و مریم صامت برابر قطر برد اما با دوشکست مقابل چین و هند از راهیابی به جمع هشت تیم برتر بازماند. تیم تنیس روی میز مردان هم با ترکیب افشین نوروزی، نیما و نوشاد عالمیان نیز صاحب پیروزی برابر تیم قرقیزستان پیروز شد.

کسب نشان برنز بسکتبال سه نفره مردان و شکست زنان برابر چین
تیم بسکتبال سه نفره مردان ایران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف چین تایپه رفت و با نتیجه ۱۸ بر ۱۷ به پیروزی دست یافت و راهی نیمه نهایی شد. تیم ایران در این مرحله مقابل تیم چین با نتیجه ۲۱ بر ۱۹ شکست خورد تا به دیدار رده بندی راه یابد. این تیم برای کسب عنوان سوم به مصاف تایلند رفت و نشان برنز بازیها را از آن خود کرد. تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران هم در مرحله یک ‌چهارم نهایی برابر چین ۲۱ بر ۷ شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی بازماند.

حذف ورزشکاران جوجیستو از بازیها
هر ۱۰ جوجیستوکار ایران در بازیهای آسیایی حذف شدند. در ادامه رقابتهای ورزشکاران این رشته حبیب رنجبر در وزن ۸۵- کیلوگرم بعد از برتری مقابل نماینده مغولستان برابر حریفی از اردن شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت. محسن حمیدی در وزن ۸۵- کیلوگرم نماینده میزبان را برد اما به قرقیزستان باخت و حذف گردید. حمید امرایی در وزن ۷۷- موفق شد نماینده کشور کویت را شکست بدهد، اما در مرحله یک هشتم نهایی به اردن باخت و حذف شد. محمد منصوری هم در وزن ۷۷- کیلوگرم در اولین مسابقه مغلوب نماینده قزاقستان شد.

اسکیت های پروازی هم بی مدال ماندند؛ پایان کار تیراندازان تنها با یک مدال
تیم ملی تیراندازی ایران آخرین مسابقه خود را در بخش اسکیت اهداف پروازی در دو راند پایانی انجام داد که طی آن علی دوستی و رامتین بشارتی به ترتیب در جایگاه‌های ۲۱ و ۲۷ قرار گرفتند. به این ترتیب تیم تیراندازی ایران در این رقابتها تنها صاحب یک نشان برنز توسط مه‌لقا جام بزرگ شد.

پایان کار هندبال با عنوان پنجمی
تیم ملی هندبال مردان ایران با شکست ۳۰ بر۲۳ تیم عربستان عنوان پنجم این بازیها را از آن خود کرد. هندبال در کارنامه حضور خود در این بازیها یک نایب قهرمانی و سومی و در بازیهای اینچئون چهارم شده بود.

رتبه ۱۳ و ۱۹ از آن قایقرانان بادبانی ایران
در پایان مسابقات بادبانی بازیهای آسیایی، مسعود جانی نسب در رده سیزدهم و نیما رهبری در رتبه نوزدهم رقابتها جای گرفتند.

یک گردن آویز نقره از آن نماینده وزنه برداری
محمدرضا براری در دسته ۱۰۵ کیلوگرم موفق به مهار وزنه ۱۷۶ کیلوگرمی نشد و اوت شد. علی هاشمی در دسته ۱۰۵ کیلوگرم در مجموع حرکت یک ضرب و دوضرب رکورد ۴۰۳ کیلوگرم را ثبت کرد و صاحب گردن آویز برنز شد.

 صعود کاظم زاده به یک هشتم
سجاد کاظم زاده در وزن ۶۹- کیلوگرم مسابقات بوکس بعد از برد برابر ورشکار فیلیپن امروز با اقتدار رقیبی از ژاپن را شکست داد و به جدول یک هشتم نهایی صعود کرد.

تفتیان ششم شد؛ ملک پور و مقدم حذف
رضا ملک پور به دلیل به حد نصاب نرسیدن دوندگان برای حضور در مرحله مقدماتی دوی ۴۰۰ متر با مانع  به همراه سایر دوندگان حاضر در این مسابقات، راهی مرحله نیمه نهایی شد اما نتوانست از این مرحله صعود کند. حسن تفتیان در مرحله نیمه نهایی دوی ۱۰۰ متر در رده سوم قرار گرفت و به فینال رسید. تفتیان در این مرحله به عنوان ششمی بسنده کرد. رضا مقدم پرتابگر چکش ایران برابر رقبا متوقف شد. 

پنچاک سیلات صاحب یک نشان برنز شد
تهمینه کربلایی نماینده ایران در کلاس D وزن ۶۰ تا ۶۵ کیلوگرم این رشته ورزشی، با برتری مقابل حریفی از قرقیزستان راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل حریفی از ویتنام شکست خورد و به نشان برنز دست یافت.

دومین برد از آن واترپلوی ایران
نمایندگان ایران در دومین دیدار خود در مرحله گروهی مقابل کره جنوبی با نتیجه ۱۶ بر ۱۱ به پیروزی رسیدند.

کاروان ایران همچنان در رده چهارم
کاروان ایران در این روز مدال طلایی کسب نکرد اما جمع نشان های خود را از عدد چهل رد کرد. هم اکنون ایران با ۱۴ طلا، ۱۴ نقره و ۱۲ برنز همچنان در رده چهارم قرار دارد. البته اندونزی با کسب دو طلا و یک برنز برای تصاحب رده چهارمی ایران زنگ خطر جدی محسوب می شود. چین، ژاپن و کره جنوبی نیز همچنان اول تا سوم هستند.

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:

طلا:
۱ – حسن یزدانی – کشتی آزاد
۲ – علیرضا کریمی – کشتی آزاد
۳ – پرویز هادی – کشتی آزاد
۴ – سعید رجبی- تکواندو
۵ – میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ – محمد علی گرایی – کشتی فرنگی
۷ – حسین نوری- کشتی فرنگی
​۸ – عرفان آهنگریان – ووشو
۹ – محسن محمدسیفی – ووشو
​۱۰- رضا علیپور – سنگ‌نوردی
​۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان 
​۱۳ – سهراب مرادی – وزنه برداری
​۱۴ – سجاد گنج زاده – کاراته 

نقره:
۱ – مرجان سلحشوری – پومسه تکواندو
۲ – کوروش بختیار – پومسه تکواندو
۳ – زهرا کیانی – ووشو
۴ – الهه منصوریان – ووشو
۵ – شهربانو منصوریان – ووشو
۶ – فرود ظفری – ووشو
۷ – تیم روئینگ چهار نفره زنان
​۸- امیر محمد بخشی – تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی- قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ 
​۱۲- طراوت خاکسار – کاراته 
۱۳ – امیر مهدیزاده – کاراته
۱۴- رزیتا علیپور – کاراته

برنز:
۱ – رضا اطری – کشتی آزاد
۲ – فرزان عاشور زاده – تکواندو
۳ – علی پاکدامن – شمشیربازی
۴ – محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ – مهرداد مردانی – کشتی فرنگی
۶ – مه‌لقا جام بزرگ – تیراندازی
۷ – تیم روئینگ دو نفره بانوان – قایقرانی
​۸- ناهید کیانی – تکواندو
​۹ – حمیده عباسعلی – کاراته
۱۰ –  تهمینه کربلایی صادقی – پنجاک سیلات
۱۱-سید علی هاشمی – وزنه برداری
۱۲- تیم بسکتبال سه در سه مردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *