جمعه , ۲۵ آبان ۱۳۹۷

حسین کیهانی به مدال طلا دست پیدا کرد/ هفدهمین طلا برای ورزش ایران


به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از اندونزی، رقابت دوی ۳۰۰۰ متر با مانع بازیهای آسیایی از ساعت ۱۹:۳۰ امشب آغاز شد و نماینده کشورمان با رقبای خود به رقابت پرداخت.

حسین کیهانی در مصاف با رقبای قطری، بحرینی، چینی و ژاپنی خود در دور اول به عنوان نفر هشتم مسیر را طی کرد. کیهانی در دور دوم به رتبه ششم صعود کرد و پس از سومین دور مسابقه به رتبه هفتم تنزل کرد.

در دورهای بعدی کیهانی ابتدا به رتبه پنجم و آن گاه به رده چهارم صعود کرد و به عنوان نفر چهارم، سه دور پایانی را آغاز کرد. کیهانی در دورهای بعدی به ترتیب چهارم و سوم بود تا اینکه دور پایانی فرا رسید. در این دور کیهانی شتاب گرفت و رقبای خود را کاملا جا گذاشت تا طلای سال گذشته خود را در مسابقات قهرمانی آسیا یک بار دیگر در جاکارتا به دست آورد.

لازم به ذکر است که رکورد جهانی و آسیایی این ماده در اختیار سیف سعید شاهین قطری است که زمان ۷:۵۳:۶۳ دقیقه را در سال ۲۰۰۴ به جای گذاشته است. در بازیهای آسیایی هم این رکورد در اختیار طارق محمد طاهر بحرینی بود که ۸:۲۵:۸۹ دقیقه را در بازیهای گوانگجو به دست آورد. اما کیهانی با زمان ۸:۲۲:۷۹ دقیقه رکورد او را شکست.

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:

طلا:
۱ – حسن یزدانی – کشتی آزاد
۲ – علیرضا کریمی – کشتی آزاد
۳ – پرویز هادی – کشتی آزاد
۴ – سعید رجبی- تکواندو
۵ – میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ – محمد علی گرایی – کشتی فرنگی
۷ – حسین نوری- کشتی فرنگی
​۸ – عرفان آهنگریان – ووشو
۹ – محسن محمدسیفی – ووشو
​۱۰- رضا علیپور – سنگ‌نوردی
​۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان 
​۱۳ – سهراب مرادی – وزنه برداری
​۱۴ – سجاد گنج زاده – کاراته 
​۱۵ – بهمن عسگری – کاراته
۱۶  – بهداد سلیمی – وزنه برداری

نقره:
۱ – مرجان سلحشوری – پومسه تکواندو
۲ – کوروش بختیار – پومسه تکواندو
۳ – زهرا کیانی – ووشو
۴ – الهه منصوریان – ووشو
۵ – شهربانو منصوریان – ووشو
۶ – فرود ظفری – ووشو
۷ – تیم روئینگ چهار نفره زنان
​۸- امیر محمد بخشی – تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی- قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ 
​۱۲- طراوت خاکسار – کاراته 
۱۳ – امیر مهدیزاده – کاراته
۱۴- رزیتا علیپور – کاراته
​۱۵ – سعید علی حسینی – وزنه برداری

برنز:
۱ – رضا اطری – کشتی آزاد
۲ – فرزان عاشور زاده – تکواندو
۳ – علی پاکدامن – شمشیربازی
۴ – محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ – مهرداد مردانی – کشتی فرنگی
۶ – مه‌لقا جام بزرگ – تیراندازی
۷ – تیم روئینگ دو نفره بانوان – قایقرانی
​۸- ناهید کیانی – تکواندو
​۹ – حمیده عباسعلی – کاراته
۱۰ –  تهمینه کربلایی صادقی – پنجاک سیلات
۱۱-سید علی هاشمی – وزنه برداری
۱۲- تیم بسکتبال سه در سه مردان
۱۳ – پگاه زنگنه – کاراته
​۱۴ – تیم میکس کامپوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *