دوشنبه , ۲۱ آبان ۱۳۹۷

رزیتا علیپور نایب قهرمان شد/ مدال سی و هشتم برای کاروان ایران

به گزارش “ورزش تایمز” از اندونزی، در ادامه رقابتهای کاراته هجدهمین دوره بازیهای آسیایی رزیتا علیپور که با کسب سه پیروزی متوالی راهی دیدار نهایی وزن ۶۱- کیلوگرم شده بود، در این مرحله به مصاف «ژیا اویان» قهرمان آسیا و نفر اول رنکنیگ جهانی از چین رفت. وی در این رقابت شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.

وی اولین بانوی ورزشکار ایرانی است که در رشته های انفرادی موفق به کسب مدال در این دوره از بازیها می شود. 

علیپور در اولین دیدار ۵ بر صفر «سوجونگ» از کره جنوبی را شکست داد و سپس «آرام سوکیاو» از تایلند را ۳ بر صفر از پیش رو برداشت و در ادامه با پیروزی با رای داوران برابر «بارانو میرزایف» از ازبکستان  به دیدار نهایی راه پیدا کرد. 

تیم ملی کاراته با هشت کاراته کا در دو بخش مردان و زنان راهی جاکارتا شده که تا کنون  موفق به کسب ۵ مدال طلا ، نقره و برنز شده است. سجاد گنج زاده یک مدال طلا، رزیتا علیپور، امیر مهدیزاده و طراوات خاکسار دو مدال نقره و حمیده عباسعلی هم یک نشان برنز کسب کرده اند. ذبیح الله پورشیب، بهمن عگسری و پگاه زنگنه نیز فردا به روی تاتامی می روند. 

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:
 

طلا:
۱ – حسن یزدانی – کشتی آزاد
۲ – علیرضا کریمی – کشتی آزاد
۳ – پرویز هادی – کشتی آزاد
۴ – سعید رجبی- تکواندو
۵ – میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ – محمد علی گرایی – کشتی فرنگی
۷ – حسین نوری- کشتی فرنگی
​۸ – عرفان آهنگریان – ووشو
۹ – محسن محمدسیفی – ووشو
​۱۰- رضا علیپور – سنگ‌نوردی
​۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان 
​۱۳ – سهراب مرادی – وزنه برداری
​۱۴ – سجاد گنج زاده – کاراته 

نقره:
۱ – مرجان سلحشوری – پومسه تکواندو
۲ – کوروش بختیار – پومسه تکواندو
۳ – زهرا کیانی – ووشو
۴ – الهه منصوریان – ووشو
۵ – شهربانو منصوریان – ووشو
۶ – فرود ظفری – ووشو
۷ – تیم روئینگ چهار نفره زنان
​۸- امیر محمد بخشی – تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ 
​۱۲- طراوت خاکسار – کاراته 
۱۳ – امیر مهدیزاده – کاراته
۱۴- رزیتا علیپور – کاراتخ

برنز:
۱ – رضا اطری – کشتی آزاد
۲ – فرزان عاشور زاده – تکواندو
۳ – علی پاکدامن – شمشیربازی
۴ – محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ – مهرداد مردانی – کشتی فرنگی
۶ – مه‌لقا جام بزرگ – تیراندازی
۷ – تیم روئینگ دو نفره بانوان – قایقرانی
​۸- ناهید کیانی – تکواندو
​۹ – حمیده عباسعلی – کاراته
۱۰ –  تهمینه کربلایی صادقی – پنجاک سیلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *