دوشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۷

در مسئولیت‌های فردی فقط نام من مطرح است/از بازیکنانم خیلی راضی‌ام

در مسئولیت‌های فردی فقط نام من مطرح است/از بازیکنانم خیلی راضی‌ام

به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش درباره عملکرد تیم ملی فوتبال برابر ترکیه و برخی انتقادها و فهرست نهایی تیم ملی صحبت کرد که در پی می خوانید:

* ایران در شرایطی به جام جهانی رسید که در ۹ بازی پیاپی گلی دریافت نکرد اما الان واقعیت متفاوت است. برابر ترکیه تیم ملی دو گل دریافت کرد. چگونه شما از عملکرد تیم ملی در این بازی خشنود هستید؟

– من از عملکرد تیم خوشحالم به ویژه اگر شما آماده سازی و سطحی که اکنون ما بازی می کنیم را در نظر بگیرید. چنین مسابقات دوستانه ای را برگزار می کنیم تا دقیقا به تجربه بازی در این سطح و رویارویی با تیمی با کیفیت اروپایی مثل ترکیه دست پیدا کنیم؛ تیمی که سطح متفاوتی نسبت به تیمهای آسیایی دارد. بازیکنانم سخت کار می کنند.

آنها فوق العاده هستند و ما به این راه ادامه می دهیم و مثل همیشه به عنوان یک تیم روی هر بخش از بازی کار می کنیم و هر روز تلاش می کنیم که در دفاع بیشتر منسجم و در فاز تهاجمی هم بیشتر تاثیرگذار و نتیجه بخش باشیم. این هدف هر روز ماست. ضمن اینکه وقتی ما به گل می رسیم این تلاش همه تیم است و وقتی هم که گل دریافت می کنیم این نیز نتیجه کار همه ما در تیم است. وقتی به گل می رسیم، کسی ستاره نیست و وقتی هم گل می خوریم مسئولیت فردی با کسی نیست. 

* بعد از بازی برابر ترکیه همه انتقادها به سمت یک بازیکن سرازیر شد؛ روزبه چشمی. بسیاری در شبکه های اجتماعی او را مقصر دو گل خورده برابر ترکیه معرفی می کنند. فکر می کنید این منصفانه است؟

– در تیم ما تنها یک بازیکن ستاره است و اسم این ستاره هم “تیم” است. بعد از این، اگر بخواهیم درباره مسئولیتهای فردی صحبت کنیم، تنها یک نام مطرح است؛ کارلوس کی روش. اما صادقانه با طرز تفکری که شما گفتید، موافق نیستم. در اینجا در ترکیه ما سطح متفاوتی را تجربه کردیم؛ چیزی که دقیقا ما برای کارمان و آماده سازیمان نیاز داریم. وقتی ما با سطح متفاوتی از بازی مواجه هستیم، با سطح دیگری از اشتباهاتمان هم روبه رو خواهید بود اما این برای همه تیم ماست و بخشی از یادگیری ماست. همانطور که همیشه گفته ام ما یا می بریم یا یاد می گیریم. 

* پس از بازبینی دیدار برابر ترکیه، تحلیل شما از این بازی چیست؟ 

– همانطور است که گفتم من از بازیکنانم خیلی رضایت دارم. هرگز از مدافعان تیم چنین ظرفیتی برای بالا نگه داشتن بازی و حفظ حملات و حمایت از چهار و پنج بازیکن در خط حمله ندیده بودم. از این موضوع خیلی راضی ام که بازیکنان چگونه به توپ ضربه می زدند و از عقب بازی می کردند. مردم هم هرگز چنین چیزی را از مدافعان ما ندیده بودند و هرگز این اتفاق نیفتاده بود؛ برای اولین بار بود که چنین چیزی را می دیدیم، آن هم مقابل تیم با کیفیتی چون ترکیه.

این قدم بسیار بزرگ و رو به جلویی برای تیم ماست و هرگز خط دفاع ما با این کیفیت و اعتماد بازی نکرده بود و به بازیکنان خط میانی و حمله برای بالا نگه داشتن تیم کمک نکرده بود بنابراین من از عملکرد مدافعان خیلی راضی هستم و همچنان با انسجام تیمی که همیشه داریم به کارمان ادامه می دهیم. شروع بسیار خوبی بود و من از مدیریتی که در این بازی بعد از یک هفته کار داشتیم، رضایت زیادی دارم و به کارمان ادامه می دهیم. 

*درباره فهرست نهایی تیم ملی پس از این بازی ایده جدیدی وجود دارد؟ 

متاسفانه با توجه به تاخیر در شروع برنامه آماده سازی‌، من تنها می توانم لیست نهایی را در روز چهارم جون (۱۴ خرداد) اعلام کنم. تا آن زمان همه گزینه ها مدنظر خواهد بود. ما این کمپ را با ۲۴ بازیکن شروع کردیم و ۴ بازیکن را هم در لیست استندبای داریم که متاسفانه به دلیل محدودیتهای لجستیکی نتوانستند در اینجا حضور داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *